Totoriško skonio Lietuva

2017 m. sausio 20-22 Litexpo rųmuose vyks paroda Adventur 2017

Skaityti plačiau

„Kalėdiniai susitikimai“ Tautinių bendrijų namuose

Sausio 12 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salės sienos tarsi išsiplėtė nuo daugiabalsio vaikų klegesio ir tautiniais rūbais pasipuošusių jaunųjų atlikėjų. Čia jau ketvirtą kartą vyko respublikinė tautinių mažumų įstaigų rusų ugdomąja kalba šventė „Kalėdiniai susitikimai – 2017“. Į ją atvyko vaikų kolektyvai iš Vilniaus darželių – mokyklų „Berželis“ ir „Svaja“, Levo Karsavino, Aleksandro Puškino, „Ateities“ mokyklų, Sofijos Kovalevskajos, „Santaros“ progimnazijų, Pranciškaus Skorinos, Vasilijaus Kačalovo gimnazijų (visos iš Vilniaus), Lentvario „Versmės“, Pabradės „Žeimenos“ (Švenčionių r.) gimnazijų. Šventėje taip pat dalyvavo Lentvario rusų liaudies instrumentų ansamblis „Treščiotki“ ir Vilniaus folkloro ansamblis „Vereja“.

Skaityti plačiau

Kalendoriuje – tautinių mažumų sakralinis paveldas

Sausio 10 d. Bažnytinio paveldo muziejuje Vilniuje vyko Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išleisto sieninio 2017-ųjų metų kalendoriaus, kuriame atspindėti Lietuvos tautinių mažumų sakralinio paveldo objektai, sutiktuvės.

„Mūsų departamentas jau keletą metų išleidžia kalendorius tautinių mažumų tematika. Šių metų kalendorius skirtas šventovėms, kuriose įvairių tautų Lietuvos žmonės susirenka pasimelsti, pabūti su savimi, kalbėti su Dievu savo kalba, ieškoti stiprybės“, - pradėdama renginį, sakė departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė.

 
Skaityti plačiau

Laimingų Naujųjų metų!

Typography

Nuoširdžiai sveikiname Jus artėjančių Naujųjų 2017-ųjų metų proga.

 

 

Skaityti plačiau

Koncertas “Liubov Voroncova ir draugai”

Gruodžio 29 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje vyko koncertas “Liubov Voroncova ir draugai”, skirtas senųjų metų palydoms. Koncerte dalyvavo savaitraščio „Obzor“ vokalinio – instrumentinio ansamblio solistai.

Skaityti plačiau

Vokiečių bendruomenė šventė Kalėdas

Gruodžio 28 d. vakarą į Tautinių bendrijų namų svetainę rinkosi Vokiečių bendruomenės nariai, jų bičiuliai iš kitų tautinių bendrijų. Pagal tradiciją Vilniuje gyvenantys vokiečiai kartu šventė Kalėdas ir palydėjo 2016-uosius metus.

Vakarą pradėjo bendruomenės pirmininkas Ervinas Peteraitis. Jis pasveikino susirinkusius į šventinį vakarą, pristatė svečius, pasidžiaugė, kad vokiečių bendruomenė puoselėja savo tradicijas, aktyviai dalyvauja tautinių mažumų kultūriniuose renginiuose.

Skaityti plačiau

Hanukkah Sameach!

Typography

Gruodžio mėn. visame pasaulyje švenčiama viena svarbiausių žydų kalendoriaus šventė - Chanuka. Tai šviesos, dvasinės tautos stiprybės šventė, primenanti apie stebuklą su alyvos indu, rastu graikų užpuolikų išniekintoje Jeruzalės Šventykloje.

Skaityti plačiau

Pagarba tautinių bendruomenių paveldui – sėkmingos integracijos dėmuo

Typography

Prieš pat didžiąsias metų šventes Tautinių mažumų departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės įvyko diskusija „Pagarba tautinių bendruomenių paveldui – sėkmingos integracijos dėmuo“. Apie paveldą kalbėjo ne tik profesionalai, kuriems patikėta rūpintis šiuo šalies turtu, bet ir tautinių bendruomenių, žiniasklaidos atstovai. 

Skaityti plačiau

Netrukus pasirodys leidinys apie Lietuvos tautines bendruomenes

Typography

„Integracijos sėkmė proporcinga tam, kiek žmogus jaučiasi saugus, suprastas, laisvas ir reikalingas valstybei, kurioje gyvena“, – sako Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė. Kaip akcentuoja departamento vadovė, taip pat labai svarbu, kad tautinė dauguma, Lietuvos visuomenė priimtų, suprastų tautines mažumas, o spręsdama aktualius klausimus, neignoruotų bendrapiliečių – tautinių bendruomenių atstovų. 

Skaityti plačiau

Naujametinės eglutės šventė

Gruodžio 27 d. Tautinių bendrijų namuose vyko šventinis Naujametinis koncertas, kuriame dalyvavo vaikų ir paauglių centro „Žvaigždžių studija“ (vadovė Natalija Baziuk) nariai ir jų draugai.

Koncertą prancūzų kalėdine daina pradėjo jaunųjų Centro narių mamų ansamblis. Vėliau renginio žiūrovų dėmesį „prikaustė“ jaunųjų atlikėjų koncertinė programa.  Ansamblio „Drugelis“ nuotaikingai atliekamas dainas keitė betarpiškas ir spalvingas parengiamosios grupės „Mažyliukas“ pasirodymas. 

Skaityti plačiau