Paroda "Stambulo vaizdai"

Minėdami Lietuvos ir Turkijos draugystės sutarties pasirašymo 85 –ąsias metines Turkijos Respublikos ambasada ir Vilniaus Universitetas bei Vilniaus universiteto biblioteka kviečia į fotografijų parodą “Stambulo vaizdai”. Nuotraukų autoriai: fotografas Mustafa Dedeoğlu ir “Fotoexpress.lt“ nariai.

Parodos atidarymas vyks VU bibliotekos galerijoje (III a., Universiteto g. 3) 2016 m. kovo 2 d. 16 val.

Paroda veiks iki 2016 m. kovo 27 d.

Skaityti plačiau

Marcišoro šventė

Typography

Kovo 1 dieną Rumunijoje ir Moldovos Respublikoje švenčiama pavasario atėjimo šventė – „MARCIŠOR”. Pavadinimas „MARCIŠOR” yra lotynų kilmės, nuo žodžio „Martie”. Tai tradicinė pavasario šventė, susijusi su žemdirbystės ciklu, o šventės ištakos siekia daugiau nei 8000 metų. Šventės simbolis „MARCIŠOR“ tai raudonas ir baltas pumpurėliai, simbolizuojantys meilę ir pagarbą. Kiekvieną pavasarį kovo 1-ąją žmonės dovanoja vienas kitam šį mažą, mielą amuletą, linkėdami svajonių išsipildymo, meilės ir laimės. 2011 metais buvo pasiūlyta įtraukti „MARCIŠOR“ tradiciją į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą. Šventė skatina prisiminti tautosaką ir senelių tradicijas bei legendas.

Skaityti plačiau

Valstybinės kalbos centras

Typography

Nuo 1992 metų Tautinių bendrijų namai rengia įvairias mokymo priemones tautinių grupių nariams ir tautinių bendrijų nevyriausybinių organizacijų lyderiams, skatinančias integracijos procesus. Viena iš tokių priemonių tai lietuvių kalbos kursai. Šie kursai leidžia tautinių bendrijų nariams ne tik pramokti lietuvių kalbos, bet ir paruošia juos valstybinės kalbos kvalifikacijos egzaminams, didina jų galimybes įsilieti į darbo rinką. Kadangi valstybinės lietuvių kalbos kursai yra paklausi, o svarbiausia efektyvi asmenų priklausančių tautinėms bendrijoms  integracijos priemonė,  2005 metais vasario 3d. Tautinių bendrijų namuose buvo įsteigtas Valstybinės kalbos mokymo centras.

 

Skaityti plačiau

Rumunų kino vakaras

Typography

2016 m. vasario 25 d. (ketvirtadienį) Tautinių bendrijų namų Renginių salėje II aukšte vyks trečiasis Rumunų kino vakaras. Pradžia 17.30 val.

 

Skaityti plačiau

Duonos šventė Tautinių bendrijų namuose

Vasario 19 d. vakarą Tautinių bendrijų namai kvepėjo įvairios duonos kvapais. Čia vyko tradicinė tautinių bendrijų Duonos šventė.

Skaityti plačiau

Poezijos vakaras "Feniksas" 3

Vasario 14 d. Tautinių bendrijų namuose vyko poezijos vakaras „Feniksas“ 3, kurio metu jaunieji vilniečiai kūrėjai skaitė savo kūrybos eilėraščius. 

Skaityti plačiau

Lietuvių kalbos dienos

Typography

Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai šalyje ir užsienyje, kalbos prestižui didinti.

Informacijos apie Jūsų mieste vykstančius renginius ieškokite čia

http://www.vlkk.lt/veikla/lietuviu-kalbos-dienos/lietuviu-kalbos-dienu-renginiu-paieska-2016 

Skaityti plačiau

Naujas žurnalo "Tautinių bendrijų naujienos" numeris

Tinklalapyje paskelbtas naujas žurnalo "Tautinių bendrijų naujienos" numeris.

Skaityti plačiau

Kalėdiniai susitikimai Tautinių bendrijų namuose

Sausio 14 d. po pamokų Tautinių bendrijų namuose į jau tradiciniais tapusiais Kalėdinius susitikimus susirinko Vilniaus L. Karsavino mokyklos ansamblis „Vesnuški“, darželio –mokyklos „Berželis“ ansamblis „Beriozka“ (kolektyvams vadovauja Tatjana Tretjakova), Vilniaus A. Puškino mokyklos choras „Rodničiok“ (vadovė Svetlana Pozdniakova), Vilniaus S. Kovalevskajos progimnazijos folklorinis ansamblis „Veretionce“ (vadovė Snežana Prokopovič), Vilniaus Ateities mokyklos ansamblis „Zorenka“ (vadovė Natalja Grudzinskinė), Pabradės Žeimenos gimnazijos meniniai kolektyvai (vadovai Nadežda Lipinskaja, Svetlana Chmyznikova, Jurijus Stundža, Zita Sklubovskaja, Snežana Novikova, Michail Sinkevič), Grigiškių kultūros centro rusų liaudies šokių kolektyvas „Smailiki“ (choreografė Rima Šimkuvienė), Lentvario rusų liaudies instrumentų ansamblis „Tresčiotki“ (vadovė Irina Zaveckaja).

 
Skaityti plačiau