Koncertas „Žydinčios vasaros fantazijos“

Rugpjūčio 14 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje vyko koncertas „Žydinčios vasaros fantazijos“. Kaip ir tikėjomės, salė buvo pilna žiūrovų. Ir tai suprantama, juk ne dažnai turime galimybę klausytis tokių atlikėjų, kaip Tarptautinių konkursų laureatė smuikininkė Eugenija Miklaševskaja, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Aleksas Knut, Lietuvos nusipelnęs artistas smuikininkas Borisas Traubas. Žiūrovus maloniai nustebino jaunasis dainininkas Deimontas Raščinskas, atlikęs lietuvių liaudies dainas bei rusų romansus. Šiltų aplodismentų nusipelnė ir solistas Jonas Bukėnas ir smuikininkas Jokūbas Račiūnas.

 
Skaityti plačiau

Penktoji Lietuvos totorių kūrybinė vasaros mokykla Trakuose

 Birželio 22-30 d. Totorių kultūros centras jau penktą kartą Trakuose surengė totorių kūrybinę vasaros mokyklą. Jos dalyviai - vaikai nuo keturių iki keturiolikos metų bei jaunimas iš Vilniaus, Trakų miestų, Nemėžio, Keturiasdešimt Totorių, Grigiškių gyvenviečių – iš viso apie 60 žmonių.

Totorių kūrybinė vasaros mokykla dirbo Trakų rajone viloje „Ilgai“. Stovyklos dalyviams buvo parengta įdomi ir įvairi programa.

Skaityti plačiau

Vakaras Vladimirui Vysockiui atminti

Liepos 25 d. Tautinių bendrijų namuose vyko vakaras-koncertas, skirtas įžymaus poeto, aktoriaus ir autorinių dainų atlikėjo Vladimiro Vysockio atminimui.

 
Skaityti plačiau

Niko Morozovo fotografijų paroda

Šių metų liepos 23 - rugpjūčio 31 d. Tautinių bendrijų namuose  eksponuojama jauno menininko Niko Morozovo fotografijų paroda "Grand Kanarija". Tai nepaprastai atidus ir subtilus pasakojimas apie nuostabią salą, kurioje galbūt teko pabuvoti ir ne vienam lietuviui.

 
Skaityti plačiau

Literatūros ir muzikos popietė „Dar ne vakaras...“

Liepos 21 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje vyko  poezijos ir muzikos popietė „Dar ne vakaras...“, skirta Kauno G.Deržavino rusų literatūros klubo pirmininko Galimo Sitdykovo jubiliejui pažymėti.

Skaityti plačiau

Lietuvos karaimai minėjo Bendrijos atkūrimo 30-metį

Typography

Liepos 12 d. šalies karaimų bendruomenė minėjo Lietuvos karaimų kultūros bendrijos atkūrimo 30-metį. S.Šapšalo karaimų tautos muziejaus Trakuose patalpose buvo atsidaryta paroda, pristatanti visuomenei Lietuvos karaimų kultūros bendrijos veiklą 1988-2018 metais. 

Aikštelėje prie  muziejaus vyko karaimų bendruomenės atstovams ir šventės svečiams vyko iškilmingas renginys, skirtas šiai datai paminėti. Susirinkusius sveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Šiltus sveikinimus visai karaimų bendruomenei išsakė   Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė: „Jūs tapote pozityviu bendruomeniškumo pavyzdžiu kitiems. Todėl norėčiau palinkėti jums ir jūsų įkurtai bendrijai ilgų gyvenimo metų, naujų prasmingų iniciatyvų ir daug sėkmės puoselėjant, saugant ir perduodant visą tai, kas svarbu karaimų tautai – ateities kartoms“, – sveikindama dalyvius, sakė Departamento direktorė dr. V.Montvydaitė.

 
Skaityti plačiau

Dainų šventės „Vardan tos...“ atgarsiai Azerbaidžane

Kviečiame susipažinti su informacija apie liepos 6 d. Dainų šventės „Vardan tos...“ dalyvių eiseną, kurioje dalyvavo ir Lietuvos tautinių bendrijų atstovai, patalpinta Azerbaidžano Respublikos žiniasklaidoje. 

Informacinę medžiagą Azerbaidžano žiniasklaidai pateikė Lietuvos azerbaidžaniečių draugijos pirmininkas, Tautinių bendrijų tarybos narys Mahiras Gamzajevas.

 
Skaityti plačiau

Lietuvos tautinių bendrijų atstovai - Dainų šventės dalyvių eisenoje

Liepos 6 d. pirmą kartą šventinėje Dainų šventės „Vardan tos...“ dalyvių eisenoje dalyvavo šalies tautinių bendrijų atstovai.

Eisenoje nuo Katedros aikštės iki Vingio parko kartu su Dainų šventės  dalyviais ėjo Lietuvos armėnų, azerbaidžaniečių, baltarusių, estų, gruzinų, kazachų, latvių, moldavų, totorių, ukrainiečių, uzbekų bendruomenių atstovai.

Skaityti plačiau

Užupio Respublikos konstitucija armėnų kalba

Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos armėnų sąjunga kartu su Užupio Respublikos vyriausybe liepos 5 d. organizavo lentos su Užupio Respublikos konstitucijos tekstu armėnų kalba atidarymo ceremoniją.

Skaityti plačiau

Naujas laikraščio "Lietuvos totoriai" numeris

Typography

Naujas laikraščio "Lietuvos totoriai" numeris

Skaityti plačiau