"100 Lietuvos veidų - sujunkime Lietuvą"

"100 Lietuvos veidų - sujunkime Lietuvą"

Liepos 1-ąją Vilniaus rotušės aikštėje 24 lietuvių bendruomenės iš skirtingų pasaulio šalių ir 20 Lietuvos tautinių bendrijų pakvietė sostinės gyventojus ir svečius artimiau susipažinti su savo veikla ir pažiūrėti šventinį koncertą. Pasaulio lietuvių bendruomenė ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės siekė padėti susitikti viso pasaulio lietuviams ir mūsų šalyje gyvenančioms tautinėms mažumoms.

Gausiai susirinkusius šventės dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mes turime net 24 bendrijas iš užsienio ir 20 Lietuvos tautinių bendrijų. Kiekvienas norės, kad jūs juos aplankytumėte, pasidžiaugtumėte tuo, ką jie turi geriausio.Tai pirmoji mūsų Dainų šventės „Vardan tos...“ diena. Labai džiaugiuosi, kad pradedame nuo bendrystės“, - sakė šalies vadovė.

 
Skaityti plačiau

TOTORIŲ KŪRYBINĖS VASAROS MOKYKLOS BAIGIAMASIS KONCERTAS TRAKUOSE

Typography

2018 m. birželio 22-30 dienomis Totorių kultūros centras organizuoja V Kūrybinę vasaros mokyklą. Ji skirta ugdyti jaunąją Lietuvos totorių

kartą, perduoti jai per amžius protėvių sukauptus kultūros klodus. Mokyklėlei talkins pedagogai iš Tatarstano, Krymo ir Turkijos.

Kviečiame Jus į baigiamąjį koncertą, kuris įvyks 2018 m. birželio mėn. 30 dieną 16.00 val.

Skaityti plačiau

Naujas Tautinių bendrijų naujienos numeris

Typography

Naujas Tautinių bendrijų naujienos numeris

Skaityti plačiau

"BALTIJOS AUŠROS" – VILNIUJE!

Birželio 16 d. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose įvyko V-asis Lietuvos ir Baltarusijos tautinių kultūrų festivalis  "Baltijos Aušros" ("Зори Балтии")! Išgyvenimai, įtampa, emocijos liko praeityje... Šį kartą festivalis vyko ne tradiciškai Palangoje, o Lietuvos sostinėje - Vilniuje. Ir ne atsitiktinai! Labai norėjome pradžiuginti Vilniaus gyventojus ir miesto svečius. Festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui!

 
Skaityti plačiau

Antrasis tarptautinis literatūros festivalis „Baltijos gamajūnas“

Birželio 16 d. Tautinių bendrijų namuose Tarptautinė rašytojų ir publicistų asociacija surengė antrąjį tarptautinį literatūros festivalį „Baltijos gamajūnas“.

Atidarydamas festivalį Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos viceprezidentas, Lietuvos skyriaus vadovas Lev Mesengiser pažymėjo, jog šis tarptautinis festivalis skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiu bei kartu siekiama pažymėti ir Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos veiklos Lietuvoje 10-metį.

Skaityti plačiau

Popietė su lietuvių kalba

Birželio 14 d. Tautinių bendrijų namuose vyko renginys, skirtas lietuvių kalbai. Renginyje dalyvavo valstybinės lietuvių kalbos kursų klausytojai, svečiai.

Šiuo renginiu pažymėta valstybinės lietuvių kalbos kursų pavasario sesijos pabaiga. Renginio metu pagerbta kursų mokytoja Aušra Pakalkienė, šių metų birželio 17 d. pažyminti jubiliejinį gimtadienį.

Renginio pradžioje kursų klausytoja Vera Preis, atvykusi į Lietuvą iš Rusijos, padainavo lietuvių liaudies dainą „Palinko liepa šalia kelio“. Daina dar kartą priminė susirinkusiems, kad birželio 14-ąją dieną mūsų šalyje pažymima Gedulo ir vilties diena, kuomet Sovietų Sąjunga pradėjo masinius Lietuvių žmonių trėmimus į Sibirą. Kursų klausytoja Nelli Zhangalova, atvykusi į Lietuvą iš Kazachstano, atliko A.Makejevo dainą „Tas ilgas kelias namo“.

Skaityti plačiau

Koncertas „Dideliame mieste“

Birželio 10 d. į Tautinių bendrijų namų Renginių salėje vykusį koncertą „Dideliame mieste“ rinkosi žiūrovai, neabejingi poezijai ir muzikai. 

Koncerto programoje dalyvavo vokalistė, autorinių dainų atlikėja Chana Vinokur ir bardas Vygandas Kazlauskas. Koncertą vedė ir poetės Danutės Ruseckajos eilėraščius skaitė Algimanta Pabedinskienė.

Skaityti plačiau

Svečiuose - projekto „Draugystės tiltai. Lietuva-Armėnija“ dalyviai

Birželio 6 d. Tautinių bendrijų namų Svetinėje vyko susitikimas su projekto „Draugystės tiltai. Lietuva-Armėnija“, skirto dviejų valstybių įkūrimo 100-mečiui paminėti, dalyviais.

Šį projektą vykdo Kauno Miko Petrausko muzikos mokykla ir Vanadzor Komitaso meno mokykla iš Armėnijos. Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Jančiuvienė pasakojo, jog projektu buvo siekiama draugystės tiltais apjungti Lietuvos ir Armėnijos jaunuosius muzikantus, supažindinant su juos su šių valstybių, šiais metais pažyminčiomis valstybingumo šimtmetį,  istorija, papročiais, tradicijomis.

Skaityti plačiau

D.Jefremenkovo dailės darbų paroda „Senasis Vilnius“

Typography

Birželio 5 d. Tautinių bendrijų namų Svetinėje pradėta eksponuoti Dmitrijaus Jefremenkovo dailės darbų paroda „Senasis Vilnius“.

Skaityti plačiau

ISTORIJOS IR KULTŪROS SĄSAJOS

Typography

Maloniai kviečiame dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje

ISTORIJOS IR KULTŪROS SĄSAJOS

VU prof. Antono Antonovičiaus monografijos „Baltarusiški tekstai, rašyti arabiškais rašmenimis“ išleidimo 50-čiui paminėti

Konferencijos atidarymas 2018 m. birželio 01 d. 10.00 val. Vilniaus Universiteto Senato salėje 

Skaityti plačiau