Gegužės 15 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje buvo pristatytas poezijos spektaklis „Gyvenk sąžiningai, Šiaurės Jeruzale!“ Poezijos spektaklį parengė režisierė Tatjana Tarasenko. Spektaklio dailininkas-dekoratorius – Sergej Jerechinskij. Spektalyje skambėjo buvusių vilniečių Tatjanos Tarasenko (Aklamenos) ir Vladimiro Elkonino literatūriniai kūriniai. T.Tarasenko – poetė, Rusijos rašytojų sąjungos narė, gyvena Niderlanduose, Didžiojoje Britanijoje, Lietuvoje. V.Elkonin – tehnikos mokslų daktaras, gyvena Izraelyje.
Skaityti plačiauPirmomis gegužės dienomis Tautinių bendrijų tarybos iniciatyva buvo surengta trijų dienų pažintinė, edukologinė kelionė į Lenkiją. Kelios dešimtys tautinių bendrijų atstovų aplankė Seinus, Malborką, Gdanską, Varšuvą, Baltstogę ir kitus miestus, susipažino su šios šalies istorija, kultūra, politika, tautinių mažumų gyvenimu. Panašaus pobūdžio kelionę Tautinių bendrijų taryba buvo surengusi 2014 m. į Baltarusiją. Tada buvo aplankytos vietos, menančios LDK laikus: Gardinas, Lyda, Naugardukas, Myrius ir kt.
Gegužės 12 d. Tautinių bendrijų namuose vyko susitikimas su doc. dr. Galina Miškiniene. G.Miškinienė - orientalistė, turkologė, vertėja. Gimė 1966 m. Ignalinoje. 1983-1988 m. Vilniaus universitete studijavo rusų kalbą ir literatūrą, 1991–1995 m. mokėsi doktorantūroje. 1998 m. apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Seniausieji Lietuvos totorių rankraščiai (Grafika. Transliteracija. Vertimas. Tekstų struktūra ir turinys)“. Nuo 1988 m. dirba VU Filologijos fakultete ir Orientalistikos centre. Dėstomi kursai – turkų kalba, Turkijos istorija ir kultūra, tiurkologijos įvadas, įslamo įvadas, LDK raštija arabiškais rašmenimis ir kt. 2007 m. pradėjo dirbti Lietuvių kalbos instituto Vardyno skyriuje. Dabar eina vyriausiosios mokslo darbuotojos pareigas Raštijos paveldo tyrimų centre.
Skaityti plačiauGegužės 6 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje buvo pasakojama apie Krymo totorių šventę „Chadyrlez“ (Pavasario šventė). Totorių ansamblio „Ilsu“ koordinatorė Elnara Čurlu apasakojo, jog ši šventė tradiciškai švenčiama gegužės 6 d. Pasak jos, ši diena tarsi dalija metus į dvi dalis: pirmoji – gegužės 6 d. iki lapkričio 8 d. tai laikotarpis kuomet įvairiems darbams atlikti samdomi darbininkai ir antroji – nuo lapkričio iki gegužės mėn. kuomet visi samdiniai yra laisvi nuo darbo.
Skaityti plačiauTarptautinė mokslinė konferencija „Exploring Tatar Manuscripts in Central-Eastern Europe
Comparative Perspectives on Devotional Manuscripts in Medieval and Early Modern Times“
Konferencijos atidarymas vyks 2016 m. gegužės 19 d. (ketvirtadienį) Vilniaus universiteto Istorijos fakultete
(Universiteto g. 7, Vilnius) 211 auditorijoje.
Pradžia 17 val. 15 min.
Skaityti plačiauTarptautinė mokslinė konferencija LIETUVA IR VENGRIJA: ISTORIJOS, KULTUROSIR LITERATUROS SĄSAJOS
Skirta Stepono Batoro išrinkimo karaliumi ir didžiuoju kunigaikšciu 440-osioms bei jo mirties 430-osioms metinėms
2016 m. gegužės 19 d., ketvirtadieni, 10–18 val. Vilniaus universiteto Senato posedžiu salėje / Universiteto g. 3, Vilnius
Skaityti plačiauMaloniai kviečiame į Baltarusijos Valstybinės muzikos akademijos studentų choro koncertą, kuris vyks š. m. gegužės 10 d. (antradienį), 18 val.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42)
Skaityti plačiauInos Mindiuz parodą sudaro per 100 fotografijų, kuriose užfiksuotos Pavasario švenčių akimirkos 2012-2016 m. Šis fotografijų ciklas pasakoja apie vienas įspūdingiausių švenčių Ispanijoje, Mursijos regione: Šventąją Velykų savaitę (Semana Santa) ir Pavasario šventes (Fiestas de Primavera). Šios šventės, kaip renginys ir kaip ritualas, yra reikšmingos socialinės, tradicijos ir atminties požiūriu. Jas galima apibūdinti kaip meno ir gyvenimo sąjungą: istorijos tėkmėje jos virto tam tikru masių menu, performansu, hapeningu, papročių transformacija. Laikui bėgant jos keitėsi kartu su visuomene ir jos kultūra
Skaityti plačiauBalandžio 27 d. 14.00 val. Tautinių bendrijų namuose lankėsi moksleivių grupė, atvykusi iš Rumunijos miesto Brašov. Grupėje 18 žmonių. Jie keliauja kryžiuočių keliais po Europą. Tai bendras Brašov miesto Evangelikų bažnyčios, vokiečių tautinės mažumos, Brašov miesto savivaldybės ir vidurinės mokyklos „Kristian“ projektas.