Leidinio „Stupeni“ („Pakopos“) sutiktuvės

Lapkričio 8 d. Tautinių bendrijų namuose Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos Lietuvos skyrius visuomenei pristatė naują savo leidinį „Stupeni“ („Pakopos“). Knygoje spausdinama daugiau kaip 60 autorių, kuriančių rusų kalba, iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Bulgarijos, Anglijos, Izraelio ir Latvijos, kūryba bei vertimai iš nacionalinių kalbų į rusų kalbą. Pažymėtina, kad knygos rubrikoje „Nauji vardai“ pirmą kartą spausdinami Vilniaus Juventus gimnazijos auklėtinių Natalijos Lomačenkovos, Anos Lomačenkovos ir Margaritos Deviatjarovos kūryba. Knygą puošia V.Kolcovo-Navrockio grafikos darbai ir V. Kirilovo nuotraukos.

Skaityti plačiau

Svečiuose - Rezeknės (Latvija) tautinių bendrijų delegacija

Tautinių bendrijų namuose svečiavosi Rezeknės (Latvija) tautinių bendrijų delegacija. Svečiams buvo pateikta informacija apie Lietuvoje gyvenančias tautines bendruomenes. Jie apžiūrėjo Tautinių bendrijų namus, susipažino su įstaigos veikla. Susitikime dalyvavo asociacijos „Rusų namai“ pirmininkas Vladimir Charitonov, Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacijos pirmininkė Ela Kanaitė, Tautinių bendrijų namų direktorė Alvida Gedaminskienė.

 
Skaityti plačiau

Fotografijose – islamo išpažinėjai Lietuvoje

Lapkričio 11 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje Vilniuje atidaryta Neringos Rekašiūtės fotografijų paroda „Islamas Lietuvoje“.Tai fotografinis, dokumentinis ir meninis pasakojimas apie įvairias islamo religijos formas mūsų šalyje. Parodoje eksponuojama 15 fotografijų: portretų, mečečių interjerų bei eksterjerų. Kaip teigė autorė, šis projektas prasidėjo kaip fotografinė istorija apie totorius, tačiau buvo išplėstas ir dabar apima Lietuvos piliečius konvertitus bei musulmonus imigrantus.

„Šio projekto tikslas – skatinti tarpkultūrinį dialogą visuomenėje. Labai svarbu siekti pozityvaus ir objektyvaus musulmonų matomumo Lietuvoje. Tai ypač svarbu dabar, kai laukiama pabėgėlių iš musulmoniškų kraštų“, - teigė fotografė parodos atidaryme.

Skaityti plačiau

Knygų apie Lietuvos rusų sentikių raštiją ir ikonų tapybą pristatymas

Typography

Maloniai kviečiame Jus į knygų apie Lietuvos rusų sentikių raštiją ir ikonų tapybą pristatymą, kuris vyks 2015 m. lapkričio 14 d. (šeštadienį) 16 val. Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3). 

Skaityti plačiau

III tradicinis etnokultūros festivalis Medininkuose

2015 m. rugpjūčio 30 d. Medininkų pilies teritorijoje Vilniaus rajono savivaldybės Rudaminos daugiafunkcis kultūros centras surengė tradicinį III etnokultūros festivalį „Vilnijos kraštas – kultūrų paribys amžių tėkmėje“. Festivalio programoje buvo numatyta: šv. Mišios Medininkų bažnyčioje, iškilminga šventės dalyvių eisena, festivalio atidarymas, tautodailininkų mugė, derliaus kiemelių ekspozicija, šventinis koncertas bei apdovanojimų ceremonija.

 

 

 

Skaityti plačiau

Netekome Alfonso Švelnio

 

Su giliu liūdesiu pranešame, kad 2015 m. lapkričio 10 d. po ilgos ir sunkios ligos mirė Alfonsas Švelnys.

 

 

Skaityti plačiau

Neringos Rekašiūtės fotografijų parodos „Islamas Lietuvoje“

Typography

Neringos Rekašiūtės fotografijų parodos „Islamas Lietuvoje“ atidarymas įvyks š.m. lapkričio 11 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje. Renginyje dalyvaus: fotografijų autorė Neringa Rekašiūtė, VDU profesorius Egdūnas Račius bei fotografijų herojai – musulmonų bendruomenės Lietuvoje nariai. 

 

Skaityti plačiau

Nauja literatų gildijos „Vingis“ knyga

Typography

Literatų gildija „Vingis“ išleido penktąjį savo narių kūrybos almanachą.

Literatūriniame almanache „Vingis“ pristatoma įvairių tautybių, profesijų autorių, gyvenančių Lietuvoje ir užsienyje kūryba. Savo kūrinius autoriai spausdina gimtaja kalba. 

Skaityti plačiau

Lietuva paskelbta pirmąja Taikos Respublika

Typography

2015 m. rugsėjo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose, Vitražo galerijoje,  Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei buvo įteikta Taikos vėliava ir Lietuva paskelbta Taikos Respublika. Pasak Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų Organizacijos koordinatorės Lietuvoje dr. Auksės Narvilienės, Lietuva yra pirmoji valstybė pasaulyje, kuriai suteiktas Taikos Respublikos vardas. 

Skaityti plačiau

Konferencija „Oginskių giminės kultūrinis palikimas ir jo reikšmė šiuolaikinei visuomenės raidai“

Typography

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Oginskių giminės kultūrinis palikimas ir jo reikšmė šiuolaikinei visuomenės raidai“

Skaityti plačiau