Lietuvos gudų visuomeninių organizacijų susivienijimo kvietimas

Baltarusijos kultūros dienos Lietuvoje

Maloniai kviečiame dalyvauti memorialinės lentos

Leonido Muraškos (1924-2009)atminimui atidengimo ceremonijoje, kuri vyks 2014 m.  spalio 3 d., penktadienį, 14 val.

Vilniaus Stačiatikių Šventosios Dvasios Vienuolyno teritorijoje

(Aušros vartų g. 10, Vilnius)

 
Skaityti plačiau

Knyga apie Vilniaus latvių draugiją

Typography

Vilniaus latvių draugija parengė spaudai ir išleido knygą „Sidabriniu beržynėliu keliavau“. Knyga parašyta dviem kalbomis – latvių ir lietuvių.

Leidinys skirtas Vilniaus latvių draugijos veiklos 25-erių metų sukakčiai pažymėti.

Skaityti plačiau

Pristatyta Birutės Silevičienės knyga „Baltais balandžiais suskridę“

Typography

Rugsėjo 29 d. Tautinių bendrijų namuose pristatyta Birutės Silevičienės knyga „Baltais balandžiais suskridę“. Tai jau 19-oji autorė knyga, pirmoji skaitytojus pasiekė 2000 metais.

Knygoje spausdinami nuotaikingi eilėraščiai apie gamtą, autorė su meile rašo apie jai brangius žmones, spausdina vertimus iš rusų, ukrainiečių kalbų.

 
Skaityti plačiau

Vilniaus latvių draugijai -25 metai

Typography

Rugsėjo 27 d. Tautinių bendrijų namuose Vilniaus latvių draugija pažymėjo savo veiklos 25 metų sukaktį.

Vilniaus latvių draugija – viena iš aktyviausių šalies tautinių bendrijų nevyriausybinių organizacijų. Jo nariai aktyviai dalyvavo Lietuvos valstybingumo atstatymo procesuose 1989-1991 metais.

Renginio pradžioje Vilniaus latvių draugijos pirmininkė Gunta Rone papasakojo apie Draugijos veiklą per 25 metus. Draugiją sveikino gausus šalies tautinių bendrijų organizacijų atstovų būrys, Kauno, Panevėžio, Akmenės latvių draugijų atstovai.

Skaityti plačiau

Europos kalbų dienos šventė Vilniuje

Typography

Rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena. Pirmą kartą švęsta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Šią dieną Vilniaus mokytojų namuose tradiciškai organizuota Europos kalbų dienos šventė, kurios iniciatorius ir pagrindinis organizatorius - Valstybės institucijų kalbų centras (direktorė Audronė Auškelienė).

 
Skaityti plačiau

Tarptautinė konferencija „Šiaurės Atėnai – kultūrų dialogas tarp Rytų ir Vakarų“

Typography

Rugsėjo 19-20 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Šiaurės Atėnai – kultūrų dialogas tarp Rytų ir Vakarų“, kurią organizavo Graikų bendruomenė Lietuvoje „Pontos“. Konferencijoje pranešimus skaitė mokslininkai, visuomenės veikėjai iš Lietuvos, Graikijos, Baltarusijos, Serbijos, Sirijos, Moldovos, Latvijos, Gruzijos, Ukrainos.

 

 
Skaityti plačiau

Šalčininkų baltarusių kultūros centro „Ranica“ ansamblio koncertas

Typography

Rugsėjo 17 d. Tautinių bendrijų namuose koncertavo Šalčininkų baltarusių kultūros centro „Ranica“ (vadovas Nikolaj Omelevič) ansamblis.  Koncerto metu skambėjo baltarusių liaudies dainos, populiarūs muzikiniai kūriniai lenkų, rusų kalbomis. Kartu su ansambliu dainas dainavo ir koncerto žiūrovai.

 
Skaityti plačiau

Tinklalapyje paskelbtas naujas "Tautinių bendrijų naujienos" numeris

Typography

Tinklalapyje paskelbtas naujas žurnalo "Tautinių bendrijų naujienos" numeris. Malonaus skaitymo.

Skaityti plačiau

Knyga „Kauno getas 1941–1944“

Minėdamas Kauno geto sunaikinimo 70-metį, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras išleido Arūno Bubnio parengtą knygą „Kauno getas 1941–1944“.

Gausumu ir svarba Lietuvoje Kauno žydų bendruomenė nusileido tik Vilniaus žydų bendruomenei. Kauno žydai garsėjo visoje Rytų Europoje Slobodkės (Vilijampolės) ješiva, hebrajiška švietimo sistema ir sionistinės veiklos aktyvumu. Prieš pat nacių ir sovietų karą Kaune gyveno daugiau kaip 32 tūkst. žydų (20,84 proc. miesto gyventojų). Daugelis jų suprato, kad ateina niūrūs ir sunkūs laikai, tačiau beveik niekas nesitikė­jo, jog būsima nacių okupacijos tikrovė pranoks net pačias blogiausias nuojautas ir košmarus.

 
Skaityti plačiau

Mokėsi Lietuvos romų lyderiai

Rugsėjo 19 d. Tautinių bendrijų namuose  vyko mokymai „Kaip plėsti projektinę veiklą ir planuoti, rengti ir įgyvendinti projektus“, kuriuos organizavo Lietuvos vaikų fondas su Lietuvos moterų draugija ir  Romų visuomenės centru. Tai vienas iš mokymų vykdant Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje lėšomis finansuojamą projektą „NVO tinklas romų bendruomenei įgalinti“.

Skaityti plačiau