Prieš 30 metų Baltijos kelyje...

Šiandien pažymime 30-ąsias Baltijos kelio metines. 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos kelyje aktyviai dalyvavo ir Lietuvos tautinių bendrijų nariai.

Pateikiame Tautinių bendrijų namų archyve sukauptą informacinę medžiagą apie Baltijos kelią – 1989 m. rugpjūčio 24 d. laikraštyje „Vakarinės Naujienos“ išspausdintus Jadvygos Godunavičienės ir Tatjanos Petrovos straipsnius bei nuotraukas iš asmeninių Halinos Kobeckaitės, Ruslano Arutiuniano bei  Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ (pirmininkė Lučija Bartkienė) archyvų.

Skaityti plačiau

Kviečiame į akciją „Baltijos kelias gyvas!“

Gerbiamieji tautinių bendrijų nariai!

Kviečiame Jus 2019 m. rugpjūčio 23 d. (penktadienį) Vilniuje paminėti Baltijos kelio 30-metį,

dalyvaujant akcijoje „Baltijos kelias gyvas!“

Skaityti plačiau

Onutės Kulbokienės knygos „Jausmų ir žodžių vingiai“ sutiktuvės

Rugpjūčio 19 d. Tautinių bendrijų namuose vyko literatūrinio susivienijimo „Vingis“ susirinkimas. Jo metu „Vingio“ nariams ir renginio svečiams buvo pristatyta nauja organizacijos vadovės Onutės Grybauskaitės-Kulbokienės  knyga „Jausmų ir žodžių vingiai“.

 
Skaityti plačiau

Tradicinis meno meistrų koncertas

Rugpjūčio 13 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje vyko tradicinis meno meistrų koncertas. Koncerte dalyviai ir atlikėjai – pianistės, ilgametės įvairių tautinių bendrijų meno saviveiklos kolektyvų akomponiatorės Lijos Neugasimovos gerbėjai. Rugpjūčio mėn.  Lija švenčia savo gimtadienį, todėl koncertinėje programoje pakviesti dalyvauti atlikėjai ir solistai, kurių kūrybinė veikla susijusi su L.Neugasimovos profesionaliaja bei kūrybine veikla. Lija  – daugelio tarptautinių pianistų konkursų laureatė, ilgametė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro koncertmeisterė, dirba su įvairių tautinių bendrijų meno saviveiklos kolektyvų dainininkais.

Skaityti plačiau

Lietuvoje rugpjūčio 2 d. bus minima Romų genocido atminimo diena

2019 m. birželio 27 d. Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė nauja diena - Romų genocido atminimo diena. Ji bus minima rugpjūčio 2-ąją dieną.

Rugpjūčio 2 d. Lietuvos Respublikos Seime Žmogaus teisių komiteto pirmininko Valerijaus Simuliko kvietimu  vyks spaudos konferencija, kurios pradžia 9 val.

Romų genocido aukų pagerbimo ceremonija vyks Panerių  memoriale (Agrastų g. 15, Vilnius). Lietuvos romų bendruomenė kartu su oficialiais valstybės, ambasadų, savivaldybės, nevyriausybinių organizacijų  ir visuomenės atstovais prisimins skaudžius romų istorijos puslapius. Skambės romų dainos, kurias atliks ansamblis „Sare roma“, grieš Giunter Light Orchestra muzikantai. Ceremonijos pradžia 13:30 val.

 
Skaityti plačiau

Šeštoji totorių kūrybinė vasaros mokykla Trakuose

Liepos 5-13 d. Totorių kultūros centras jau šeštą kartą Trakuose surengė Totorių kūrybinę vasaros mokyklą. Joje dalyvavo vaikai ir jaunimas iš Lietuvos (Vilniaus, Visagino, Klaipėdos, Trakų miestų, 40 Totorių ir Nemėžio kaimų), Lenkijos, Latvijos, Krymo, Turkijos – iš viso apie 60 žmonių. Vasaros mokyklos veikloje dalyvavo ir Lietuvos totorių senjorai. Renginys vyko pasakiškoje vietoje Trakų rajone viloje „Ilgai“.

Dalyviams buvo parengta įdomi ir įvairi programa, atsižvelgiant į dalyvių pageidavimus. Mokykla truko 9 dienas ir per šį trumpą laiką Lietuvos totorių vaikai ir jaunimas išmoko daug naujų  kūrinių. Totorių folkloro ansamblio „Ilsu“ dalyviai bei kiti vasaros mokyklos dalyviai buvo mokomi Kazanės ir Krymo totorių bei turkų liaudies dainų ir šokių, groti liaudies instrumentais: styginiu instrumentu „saz“ ir dūdelėmis „kurai“. Visos šitos dainos ir šokiai buvo mokomi tam, kad išmokti ir išsaugoti mūsų protėvių  tradicijas.

Skaityti plačiau

Naujas leidinio "Tautinių bendrijų naujienos" numeris

Typography

Naujas leidinio "Tautinių bendrijų naujienos" numeris.

Skaityti plačiau

Parodos „Tu mano širdyje“ pristatymas

Birželio 6 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje vyko parodos „Tu mano širdyje“ pristatymas.

Paroda parengta vykdant projektą „Tu mano širdyje“. Projektas susideda iš mobilios keliaujančios ekspozicijos ir popietės prie arbatos puodelio, kuomet projekto dalyviai susitinka su bendruomene.

Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į tai, jog meilė, kurios deficitą jaučia tiek sveiki, tiek ir neįgalūs žmonės, yra žmogaus gyvenimo esmė, o socialiai nepalankiose aplinkybėse šis deficitas dar labiau išryškėja.

Ekspoziciją „Tu mano širdyje“ sudaro rankų darbo eksponatai, kurių pagrindinis elementas - įvairiais būdais bei įvairiomis medžiagomis įkūnyta širdies tema. Projekto dalyviai, taip realizuoja savo meilės troškimą, emocinį deficitą, norą išreikšti jausmus. Širdies formos meno kūrinėliai skiriami mylimam žmogui, Mamai, Tėčiui, Tėvynei.

Skaityti plačiau

Hanos Vinokur ir Vygando Kazlausko koncertas

Birželio 4 d. Tautinių bendrijų namuose vyko autorinių dainų atlikėjų Hanos Vinokur ir Vygando Kazlausko koncertas. Atlikėjai savo koncertus dovanoja Tautinių bendrijų namų lankytojams jau antrus metus.

Koncertą pradėjusi Hana Vinokur padainavo savo autorinius kūrinius bei populiarias rusų estradines dainas. Atlikėjas V.Kazlauskas gausiai susirinkusius koncerto žiūrovus džiugino romantiškomis meilės baladėmis,  nostalgiškomis prancūzų dainomis ir savo kūrybos dainomis.

 
Skaityti plačiau

Paroda "Tu mano širdyje"

Typography

Tautinių bendrijų namai kviečia apsilankyti parodoje

"Tu mano širdyje" birželio 3-30 d.

Projekto "Tu mano širdyje" iniciatorius -

Naujosios Vilnios kultūros centras.

Partneriai - VšĮ Dienos centras "Mes esame" ir Vilniaus naujosios Vilnios moksleivių kūrybos namai

Skaityti plačiau