Šventė „Kalėdų pasaka“

Gruodžio 21 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje šventę „Kalėdų pasaka“ surengė Vilniaus vokiečių bendruomenė.

Renginį sveikinimu su artėjančiomis šventėmis pradėjo bendruomenės pirmininkas Ervinas Peteraitis. Toliau šventinę programą tęsė Vilniaus vokiečių bendruomenės ansamblis „Heimatgruss“ ir Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos mokinių ansamblis „Dainuojame vokiškai“ (vadovė Danutė Zabulienė). Jų atliekamos Kalėdų giesmės sukūrė šventišką nuotaiką salėje. Dalį koncerto sudarė Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos mokinių pasirodymas – solo dainavo gimnazijos aštuntokė  Jogailė Norkutė, o gimnazijos septintokai pristatė žiūrovams montažą ir vokiečių liaudies dainą „Būkime linksmi ir laimingi“ (solistas Tajus Staškevičius). Toliau koncertą tęsė ansambliai „Heimatgruss“  ir „Dainuojame vokiškai“. Maloniu siurprizu renginio dalyviams tapo lėlių spektaklis „Joniukas ir Grytutė“.

Šventės svečiai – Lietuvos totorių folkloro ansamblio „Esfane“ (vadovė Elnara Churlu) mažųjų ir vyresniųjų kolektyvai. Puikiai atliekamos totorių dainos ir šokiai susilaukė gausių žiūrovų aplodismentų. Ansamblio „Esfane“ vadovė Elnara Churlu pasveikino susirinkusius su artėjančiomis šventėmis ir organizatoriams įteikė totorišką šimtalapį.

Šventinį renginį aplankė ir Kalėdų senelis, apdovanojęs jaunuosius atlikėjus dovanomis. Dovanos buvo įteiktos ir vaikų piešinių konkurso gražiausios brolių Grimų pasakos „Joniukas ir Grytutė“ nugalėtojui.

Visi renginio dalyviai bei žiūrovai dalyvavo žaidimuose ir loterijoje.