Almanacho „Vingis-9“ sutiktuvės
Spalio 19 d. Tautinių bendrijų namuose vyko Tarptautinės literatų, rašytojų ir menininkų gildijos „Vingis“ almanacho tokiu pačiu pavadinimu devintosios poezijos, prozos ir meno knygos sutiktuvės. Į ją sudėti kūriniai, parašyti lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis. Mat tarp šiuo metu esančių 42 gildijos narių yra autorių, rašančių šiomis kalbomis. Jeigu kalbėsime apie žanrus, tai absoliučiai dominuoja poezija. Ji sudaro beveik visą knygą.
Šioje almanacho knygoje savo kūrybą pateikė 34 literatai, tarp jų – 21 rašantys lietuvių kalba, 11 - rusų kalba, 2 – lenkų kalba. Skaitytojas joje ras keliolika autorių, kurie pažįstami iš ankstesnių serijos knygų. Į vingiečių būrį ateina ir naujų žmonių. Tai, pavyzdžiui, Leopoldas Stanevičius, buvęs leidyklų redaktorius, išleidęs 13 savo poezijos, humoro bei satyros knygelių. Šiame leidinyje debiutuoja ir pedagogė, 33-ejus metus dirbusi Vilniaus 21-ojoje technikos mokykloje Ona Petraškaitė-Knezevičienė.
Kai kurie autoriai eiles rašo ne viena kalba. Su savo lietuvių kalba parašytais eilėraščiais pirmą kartą „Vingyje“ pasirodė Liudmila Intejeva. Almanacho aštuntoje knygoje jos eilėraščiai išspausdinti rusų kalba.
Gildijoje yra žmonių, kurie leidžia ir autorines knygas. Štai Lora Plad išleido romaną „Nuodėminga vienatvė“. Poezijos rinkinių autorės yra Onutė Kulbokienė, Danutė Ruseckaja, Birutė Gaučienė ir kt.
Vladislava Orževska-Kursevičienė rašo eilėraščius dviem kalbomis – lietuvių ir lenkų. Šiemet išleista jos eilėraščių knyga lietuvių kalba „Po Visatos kupolu“. Šioje almanacho knygoje išspausdintos V. Orževskos-Kursevičienės eilės lenkų kalba.
Saviti, nuoširdūs, emocionalūs Galinos Ivanovos, Samoilo Lormano, Leonardo Venskelio, Anos Jaremčiuk, Tatjanos Kaziūnienės, Halinos Žuravskos, rašančių rusų ir lenkų kalbomis, eilėraščiai.
Knygoje spausdinamos Galinos Tomkevič sukurtų kaukių spalvotos reprodukcijos.
Renginį pradėjusi gildijos „Vingis“ vadovė Onutė Kulbokienė, kuri ir knygos sudarytoja, džiaugėsi, kad ir šiais metais pavyko išleisti tradicinį organizacijos leidinį ir dėkojo visiems padėjusiems. Savo įžvalgomis apie autorių kūrybą dalinosi leidinio redaktoriai, redagavę tekstus skirtingomis kalbomis: Jonas Laurinavičius - lietuvių kalba, Tatjana Kaziūnienė ir Liudmila Intejeva – rusų Vladislava Kursevičienė – lenkų. Kūrėjus sveikino gildijos „Vingis“ sekretorė Birutė Silevičienė, Tautinių bendrijų namų direktorė Alvida Gedaminskienė. Poetai, kurių kūryba spausdinama almanache, skaitė savo kūrinius.
Koncertinėje renginio programoje dalyvavo pianistė Lija Neugasimova, Šeškinės bendruomenės ansamblis ,,Auksinis ruduo“ Ansamblio meno vadovai - Asta Taluntienė (vokalo vadovė) ir Vytautas Jocius (kapelos vadovas), Kaišiadorių pensininkų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovė Nijolė Ramanauskienė). Malonia staigmena renginio dalyviams buvo autorinių dainų atlikėjos Birutės Gaučienės sukurta daina Onutės Kulbokienės eilių žodžiais.