Literatūrinė-muzikinė kompozicija „A. Puškinas ir A. Mickevičius“

Lapkričio 28 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje buvo pristatyta literatūrinė-muzikinė kompozicija „A. Puškinas ir A. Mickevičius“.

Renginio pradžioje Natalija Diomina trumpai priminė susirinkusiems svarbiausius iškilaus rusų poeto Aleksandro Puškino gyvenimo ir kūrybos įvykius, deklamavo jo eilėraščius. N.Diomina taip pat atskleidė A.Puškino ryšius su kitu iškiliu poetu Adomu Mickevičiumi, kurio gyvenimas ir kūryba tampriai susijusi su Lietuva.

Koncerte dalyvavo solistė Natalija Babelčius, atlikusi rusų romansus, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Aleksas Knutas, padainavęs populiarias arijas iš operų. Koncerto atlikėjams akomponavo pianistė Lija Neugasimova.

Renginio puošmena tapo vokalinio ansamblio „Baladė“ (vadovė Teresa Koltan“) pirmą kartą Tautinių bendrijų namuose atlikta  trumpa koncertinė programa. Skambėjo dainos lenkų, lietuvių kalbomis, atliekamo a capello

Vokalinis ansamblis „Baladė“ susikūrė 1991 m. Pastaraisiais metais ansamblis surengė per 50 koncertų Vaidotuose, Pagiriuose, Vaičiūnuose, Kenoje, Salininkuose, Vandžiogaloje, Širvintų ir Trakų rajonuose. Kolektyvas dalyvauja Vilniaus rajono Derliaus ir Užgavėnių šventėse, sakralinės muzikos festivalyje „Kristus karaliauja! Aleliuja!“, jo repertuarą sudaro per 60 kūrinių – tai sakralinė, klasikinė muzika, harmonizuotos liaudies ir Vilniaus krašto autorių dainos.