Dokumentinis filmas „Muzikos entuziastas“

Gruodžio 1 d. Tautinių bendrijų namuose vyko Vilniaus apskrities totorių bendruomenės ir Lietuvos totorių folkloro ansamblio „Ilsu“ organizuota šventė, kurios metu visuomenei buvo pristatytas dokumentinis filmas „Muzikos entuziastas“. Filmas skirtas unikaliam Lietuvos totorių muzikos paveldui ir šio išskirtinio paveldo puoselėtojui – Alikui Melechui, šiais metais pažyminčiam garbingą savo asmeninį jubiliejų. 1996 metais, pažymint 600-ąsias totorių įsikūrimo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje metines, jis įkūrė Lietuvos totorių folkloro ansamblį „Alije“. Šio ansamblio pastangomis totoriškos dainos ir šokiai, totorių tautiniai rūbai pristatomi ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, žavi šimtus tūkstančių žmonių. 2012 m. viena iš „Alije“ solisčių Almira Parmaksizoglu įkūrė savo folkloro ansamblį „Ilsu“. Šis filmas – tai Lietuvos totorių tradicijų perdavimo iš kartos į kartą pristatymas. Filmo scenarijaus autoriai – Galina Miškinienė ir Siarhei Haurylenka.

 

Po filmo peržiūros koncertą susirinkusiems žiūrovams surengė totorių folkloro ansamblis „Ilsu“ (vadovė Almira Parmaksizoglu, koncertmeisteris – Liutauras Milišauskas). Pažymėtina, kad koncertinėje programoje dalyvavo ne tik „Ilsu“ atlikėjai, bet ir pirmą kartą viešai savo programą prisistatė totorių moterų senjorių vokalinis ansamblis. Gražia dovana susirinkusiems tapo trumpa Tatarstano Respublikos nusipelniusios artistės Gulšat Imamijevos koncertinė programa.

Renginyje dalyvavo ir susirinkusius sveikino bei Alikui Melechui gėles įteikė Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė.

A. Melechą sveikino gausus įvairių šalies tautinių bendrijų atstovų,  gerbėjų ir draugų būrys.

Šventės pabaigoje dalyviai ir žiūrovai vaišinosi įvairiais totorių kulinarinio paveldo gaminiais ir skaniu totorišku plovu, kurį pagamino Nemėžio totorių bendruomenės (pirmininkas Tairas Kuznecovas) nariai.

Renginio salėje buvo eksponuojama paroda apie Krymo totorius. Parodos autorė - Galina Miškinienė.