Almanacho „Tas nuostabus pasaulis“ sutiktuvės

Gruodžio 10 d. Tautinių bendrijų namuose buvo pristatytas devintasis  literatūrinis-menininis almanachas „Tas nuostabus pasaulis“ («Этот прекрасный мир»). Almanachas skirtas poetinio sambūrio MiR  (rus.k. - ысль. Искусство. Радость, liet. – Mintys. Menas.Džiaugsmas.) veiklos 10-mečiui pažymėti ir skiriama Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui. Leidinio sudarytoja ir redaktorė Valentina Jekaterinečeva (Fatejeva).

Almanache spausdinami kūriniai įvairiomis kalbomis - lietuvių, rusų, lenkų, ukrainiečių, baltarusių, vengrų, serbų, totorių, uzbekų ir anglų. Leidinio autoriai gyvena įvairiose pasaulio šalyse, juos vienija meilė gimtajai kalbai ir pagarba kalbos kultūrai. Knygoje spausdinama poezija, publicistika, ištraukos iš istorinio romano ir t.t. Taip pat pristatoma Lietuvos dailininkų kūryba   

Knygos viršelyje – vilnietės fotomenininkės Reginos Jakučiūnaitės-Kubertavičienės nuotraukos.

Renginio metu savo kūrybą skaitė poetė ir vertėja Laima Debesiūnienė, Lietuvos rusų dramos teatro aktorius ir režisierius Jurij Ščiuckij ir kiti kūrėjai, kurių kūryba spausdinama almanache.

Meninėje renginio programoje dalyvavo autorinių dainų atlikėjas Eduard Kirjackij ir nedidelį koncertą surengęs dainininkas Vadimas Archipovas, atlikęs rusų romansus bei populiarias arijas iš įvairių operų bei operečių. Jam akomponavo koncertmeisterė Elina Maslakova.