Tautinių bendrijų namuose - svečiai iš Minsko

Gruodžio 9 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje vyko literatūrinė-muzikinė vakaronė, skirta  baltarusių spaudos pradžios 500 metų jubiliejui paminėti. Vakaronėje dalyvavo svečiai iš Minsko (Baltarusija): Andrej Chadanovič, Baltarusijos rašytojų sąjungos narys, vertėjas, „Zolotoj apostraf“ premijos ir Karlo Šermano premijos laureatas, populiarus autorinių dainų atlikėjas. Koncertinėje programoje jam talkino vienos iš originaliausių Baltarusijos art-rok grupės Tonki Xod  nariai - Maksim Subač ir Uladzimir Lenkevič.

Renginį pradėjo vienas iš šio susitikimo su svečiais iš Minsko organizatorių, baltarusių klubo „Siabryna“ vadovas, Tautinių bendrijų tarybos narys Valentinas Stechas. Pristatydamas svečius, jis pabrėžė A. Chadanovič kūrybinius ryšius su Lietuvos poetais ir rašytojais, kurių kūrinius svečias yra išvertęs į lietuvių kalbą.   

Svečiai renginio dalyviams pristatė literatūrinę-muzikinę programą, kurios pagrindą sudarė Andrejaus  Chadanovič kūryba – eilėraščiai, dainos, jo kūriniai vaikams. Programoje taip pat skambėjo garsiausių pasaulio dainininkų - Leonardo Koeno, Bobo Dilano – dainos.  

Renginio dalyviai šiltais plojimais dėkojo atilkėjams už puikų muzikavimą, turiningus ir šmaikščius eilėraščius, nuoširdų bendravimą su klausytojais.