Latvių bendruomenės Advento vakaronė

Gruodžio 10 d. Tautinių bendrijų namuose vyko tradicinė latvių bendruomenės Advento vakaronė. Renginį pradėjusi Vilniaus latvių draugijos pirmininkė Gunta Rone pasveikino susirinkusius su artėjančiomis šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventėmis, linkėjo latvių bendruomenės nariams gerų, turtingų artėjančių 2018-ųjų metų. Ji pabrėžė, jog ateinančiai metais Lietuva ir Latvija švęs gražius valstybių jubiliejus – Lietuva minės valstybingumo atkūrimo šimtmetį, o Latvija valstybės įkūrimo šimtmetį. G. Rone pakvietė šalies latvių bendruomenės narius aktyviai dalyvauti šventiniuose šių jubiliejų minėjimų renginiuose Lietuvoje ir Latvijoje.

Vakaronėje dalyvavo ir susirinkusius sveikino Latvijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Einars Semanis. Jis pabrėžė, jog gražiu vakaronės akcentu tapo Latvijos vėliavos, keliaujančios po pasaulio valstybėse įsikūrusias latvių bendruomenes, pagerbimas šiame renginyje. Kartu su Latvijos Respublikos vėliava keliauja ir knyga, kurioje įvairiose šalyse įsikūrusios latvių bendruomenės įrašo savo palinkėjimus Latvijai, pažyminčiai valstybės įkūrimo šimtmetį.  

Susirinkusiems eiles latvių kalba skaitė Lietuvos latvių bendruomenės narė aktorė Velta Anužienė, kuriai šiais metais už tarpkultūrinio dialogo ir tolerancijos skatinimą visuomenėje įteiktas Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sidabro Garbės ženklas „Už nuopelnus“.

Adveto vakaronėje koncertavo svečiai iš Latvijos - Tukumo apskrities folkloro ansamblis „Avots“ (vadovė Anita Stikane). Ansamblio nariai, persirengę kaukėmis, triukšmingai įtraukė į į žaidimus bei šokius ir renginio dalyvius. Buvo linksma ir dideliems, ir mažiesiems...

Nuoširdus bendravimas tęsėsi ir prie vaišių stalo, kuomet visi Advento vakaronės dalyviai ragavo tautinius latvių valgius.