Gyvenimas skulptūroje. Žakui Lipšicui - 125

 

2016 metų liepą Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g.10/2) atidaryta skulptoriaus iš Lietuvos Žako Lipšico paroda ,,Gyvenimas skulptūroje. Žakui Lipšicui - 125". Pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamos kubizmo klasikos skulptūros iš Paryžiaus muziejų: Georges Pompidou centro, Judaizmo meno ir istorijos muziejaus, privačių Lietuvos kolekcijų.  Tolerancijos centras prailgina ekspozicijos darbo laiką:

kiekvieną antradienį ir trečiadienį iki 19 val.
kiekvieną sekmadienį : iki 17 val.

 

 

Tolerancijos centras kviečia susipažinti su paroda kartu  su kuratore Aušra Rožankevičiūte.

Susitikimai yra nemokami, įsigijus muziejaus lankytojo bilietą.  Išsirinkite Jums patogų laiką ir nepamirškite registruotis šiuo elektroniniu adresu arba  tel. 8 616 57890. 

 

 

Liepos 19 d., antradienį, 16.40 val.

Liepos 20 d., trečiadienį, 17.30 val.

Liepos 21 d., ketvirtadienį, 16.30 val.

Liepos 24., sekmadienį, 14 val.

Liepos 25 d., pirmadienį, 16.30 val.

Liepos 26 d., antradienį , 17.30 val.

Liepos 27 d., trečiadienį, 17.30 val.

Liepos 31 d., sekmadienį, 12.00 val.

 

 

Žakas Lipšicas (1891–1973) – vienas žymiausių pasaulio litvakų – gimė Lietuvoje ir visuomet jautė bei pabrėždavo savo ryšį su gimtąja žeme. "Esu skulptorius iš Lietuvos“ - taip menininkas prisistatydavo, atidarydamas parodas pasaulio muziejuose ir galerijose, nors Lietuva tuo metu neegzistavo kaip nepriklausoma valstybė. Gimtųjų Druskininkų vaizdai, tapatybės tema susirašinėjimuose su kraštiečiais Vladu Vildžiūnu, Vytautu Landsbergiu, Neemija Arbit Blatu liudija stiprų skulptoriaus ryšį su savo šaknimis.

Pasak profesoriaus Antano Andrijausko, Ž. Lipšicas yra vienas iš tų didžiųjų modernistinės skulptūros korifėjų, pakeitusių XX a. skulptūros veidą, įtvirtinęs naują požiūrį į plastinės kalbos galimybes, skulptūrines formas, jų santykį su erdve. Pats Lipšicas savo kūrybos credo apibūdino taip: „Skulptūra susideda iš trijų esminių dalykų: filosofijos, plastikos ir atvaizdo. Meno kūrinys, neturintis šių elementų, yra nevisavertis. Filosofinis pagrindas maitina mūsų moralę, plastika – jausmus, atvaizdas yra durys, padedančios priartėti prie kūrinyje įprasmintų filosofinių pažiūrų, estetikos.“ 

Šio meninko kūriniai saugomi Metropoliteno meno muziejuje Niujorke, Čikagos meno institute, Georges Pompidou centre Paryžiuje, TATE galerijoje Londone ir kituose muziejuose. Skulptoriaus monumentalūs darbai puošia viešąsias erdves JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Izraelyje, Brazilijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitur.