Seminaras tautinių bendrijų organizacijų lyderiams

Tautinių bendrijų organizacijos dabartiniu metu rengia projektus, kuriais siekiama puoselėti tautinių mažumų kultūrą 2016 metais. Šiuo tikslu Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės yra paskelbęs projektų konkursą, kuriam medžiagą reikia pateikti iki 2016 m. sausio 5 d.

Kaip teisingai ir kvalifikuotai parengti konkursui dokumentus, kokie pageidavimai keliami jo dalyviams, kokioms sritims teikiami prioritetai – šie ir kiti klausimai buvo aptariami gruodžio 14 d. Tautinių bendrijų namų surengtame seminare tautinių bendrijų organizacijų lyderiams. Jame dalyvavo bendrijų vadovai iš įvairų šalies miestų ir rajonų.

Kokios galimybės gauti paramą iš Tautinių mažumų departamento pagal programą „Tautinių mažumų integracija į Lietuvos visuomenę, išsaugant jų tapatumą“? Pranešimą apie tai skaitė ir į gausius seminaro dalyvių klausimus atsakė departamento Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė.

Seminare buvo svarstyti ir kiti klausimai. Pranešimą „Atpažink diskriminacijos veidus“ skaitė Lietuvos moterų draugijos pirmininkė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Nijolė Steponkutė.

Kaip svarbu išsaugoti savo organizacijos istoriją ateities kartoms kalbėjo Tautinių bendrijų namų direktorė Alvida Gedaminskienė.

Kultūros vadybininkė, knygos „Organizacijos lyderio kišeninis vadovas“ autorė Birutė Kurgonienė seminaro dalyvius supažindino su renginių organizavimo procedūra, kitais klausimais, kurie aktualūs nevyriausybinių organizacijų vadovams.