Seminaras „Migrantų integracijos procesai Lietuvoje. Kaip mes suvokiame tautų savitumą ir įvairovę“

Birželio 19 d. viešbutyje Ratonda Vilniuje vyko seminaras „Migrantų integracijos procesai Lietuvoje. Kaip mes suvokiame tautų savitumą ir įvairovę“.

Tai baigiamasis Europos Fondo trečiųjų šalių piliečių integracijos programos projekto „Trečiųjų šalių piliečių lietuvių kalbos ir pilietinio orientavimo(si) mokymai, taikant gyvenimiškų situacijų simuliavimo metodus“, kurį 2013-2014 m. vykdė Soros International House (SIH direktorė ir projekto koordinatorė Daiva Malinauskienė),  renginys.

Seminare trumpą apžvalgą „Tautinių mažumų švietimo situacija Lietuvoje“ pristatė  Ona Čepulėnienė, Švietimo ir mokslo ministerijos vyr. specialistė, apie Tautinių bendrijų namų veiklą pasakojo Alvida Gedaminskienė, VšĮ Tautinių bendrijų namai direktorė.

Dr. Lilija Duoblienė,  Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorė  pranešime „ Kultūrinė įvairovė ir bendradarbiavimas: tarp monokultūriškumo ir daugiakultūriškumo“  išsamiai analizavo monokultūriškumo ir daugiakultūriškumo santykį šiuolaikinėje visuomenėje.

Dr. Vilija Lukošiūnienė, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė, pranešime „Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija – TŠP formalaus ir neformalaus mokymosi galimybės suaugusiųjų švietimo institucijose. Gerosios patirties pavyzdžiai“ supažindino seminaro dalyvius su jos vadovaujamos asociacijos veikla.

Kaip pabrėžė renginyje dalyvavę šalies tautinių bendrijų lyderiai, seminaras pasiekė savo tikslą – plėtojo tarpkultūrinį dialogą, padėjo projekto dalyviams, trečiųjų šalių piliečiams, pademonstruoti kompetencijas, įgytas mokymų metu, suteikė galimybes užmegzti ryšius su tautinių bendrijų ir visuomeninių organizacijų atstovais.