Susitikimas su Moldovos Respublikos Ministru pirmininku

Balandžio 11 d. ketvirtadienį, Tautinių bendrijų namuose vyko bendrijos Dačija narių susitikimas su Moldovos Respublikos Ministru Pirmininku ponu Dorin Recean. Premjeras atstovavo Moldovos Respubliką, kaip asocijuotąją šalį, 9-ajame Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime, kuris balandžio 11 ir 12 dienomis vyksta Lietuvos sostinėje Vilniuje. Susitikime Tautinių bendrijų namuose taip pat dalyvavo Ministro Pirmininko kabineto vadovas ponas Sergiu Diaconu, Moldovos Respublikos ambasadorius Lietuvoje – ponas Emil Druc, ambasados pirmasis sekretorius ponas Radu Dan. Bendriją Dačija atstovavo nariai iš Vilniaus, Kauno ir Gargždų. Lučija Andrievschi Bartkienė, Lica Žalakevičienė, Zina Florea Sesickienė, Olga Sandu Sviridova, Oliviu Nacu, Dan Skramtai, Serž Gutaga, Monika Vasylienė (nuotoliu).

Kalbėjome apie bendrijos Dačija įkūrimo istoriją, nes būtent šias metais vasario 19 d. minėjome 35 metų šio svarbaus momento sukaktį. Mūsų moldavų – rumunų bendrijos istorija tampriai susijusi su mūsų šalių istorijomis. Prisiminėme bendrijos Dačija dalyvavimą Baltijos kelyje, Sąjūdžio organizuotose mitinguose. Kalbėjome apie svarbiausius nuveiktus darbus Lietuvoje. Apie Kryžių kalne 2011 metais pastatytą moldaviško balto akmens kryžių, apie Moldovos gatvę Vilniuje. Pasakojome ponui Premjerui apie projektus vykdytus su TMD prie LRV pagalba, apie mūsų kelionės po Lietuvą, apie buvusias sekmadienines mokyklėles, apie perimtą iš lietuvių nacionalinio diktanto rašymo tradiciją. Dalyvavusieji susitikime išsakė ponui Premjerui savo nuogąstavimus dėl susisiekimo tarp Moldovos Respublikos ir Lietuvos, dėl valstybinių paštų bendradarbiavimo. Kalbėjome ir apie kultūrinio bendradarbiavimo intensyvumą tarp dvejų šalių, apie moksleivių ir studentų mainus. Ponui Premjerui perdavėme Monikos Vasylienės, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narės klausimus apie glaudesnį Moldovos ir Lietuvos regionų savivaldybių bendradarbiavimą, apie bendradarbiavimą turizmo bei švietimo srityse.

Moldovos Respublikos Ministras Pirmininkas ponas Dorin Recean padovanojo bendrijai šventinę valstybės vėliavą. Mes savo ruožtu padovanojome suvenyrus bei tautinių bendrijų naujienų žurnalą ir leidinį apie bendrijos Dačija istoriją.

Lietuvos Rumunų kultūros bendrijos Dačija, 
jungiančios išeivius iš Moldovos Respublikos ir Rumunijos 
pirmininkė Lučija Bartkienė

Atgal Naujas žurnalo „Tautinių bendrijų naujienos” numeris