Susitikimas su dailininku Vytautu A. Gocentu

Vasario 27 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje vyko susitikimas su dailininku Vytautu A. Gocentu. Jo tapybos darbų rinkinys „RUSNĖS, ŠILUTĖS IR KLAIPĖDOS PEIZAŽAI. 2012-2019“, sudarytas iš autoriaus aštuonių tarptautinių tapybos plenerų, vykusių 2012-2019 m. Rusnėje, o taip pat Klaipėdos bei Šilutės etiudų eksponuojamas Tautinių bendrijų namuose.

 
Skaityti plačiau

Kviečiame į spektaklį „Troškimų ir svajonių medis”

Kviečiame į spektaklį „Troškimų ir svajonių medis”, kuris vyks 2020 m. kovo 4 d. (trečiadienį) Vilniaus kameriniame teatre (Konstitucijos pr. 23, Vilniuje). Spektaklio pradžia 18.30 val. Įėjimas su bilietais.

Jei norite įsigyti 10 ir daugiau bilietų susisiekite!

Agnė Rudzinskienė

rezervacijos@tiketa.lt

Darbo laikas: I-V 9-17 val.

Daugiau informacijos: +370 655 730 56

 

Skaityti plačiau

Vytauto Gocento tapybos darbų paroda

Tautinių bendrijų namų Svetainėje eksponuojama Vytauto A. Gocento tapybos darbų paroda „RUSNĖS, ŠILUTĖS IR KLAIPĖDOS PEIZAŽAI. 2012-2019“, sudaryta iš autoriaus aštuonių tarptautinių tapybos plenerų, vykusių 2012-2019 m. Rusnėje, o taip pat Klaipėdos bei Šilutės etiudų.

Autorius, dirbantis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, savo žinias, energiją atidavė ne tik bibliotekininkystei, bet ir Mažajai Lietuvai. Jis – ir Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ vienas iš kūrėjų, o dabar valdybos narys ir Vilniaus skyriaus vadovas, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos kolegijos narys. Visi jo gyvenimo takai vėl ir vėl grįžta į Mažąją Lietuvą – jai skirti ir eilėraščiai, ir straipsniai, ir rašoma atsiminimų knyga „Konvalijos iš Klaipėdos“.

 
Skaityti plačiau

Duonos šventė Tautinių bendrijų namuose

Vasario 7 d. Tautinių bendrijų namuose vyko tradicinė Duonos šventė. Ją pradėjo Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ pirmininkė, Tautinių bendrijų tarybos narė Lučija Bartkienė, beje, jau ketvirtą kartą - šio renginio vedėja.  

Į šventę susirinko gausus būrys tautinių bendrijų atstovų, vilniečių ir svečių. Tarp dalyvaujančių buvo matyti pasipuošusių įvairių tautų nacionaliniais kostiumais.

Akį traukė ir apetitą žadino išradingai papuošti šventiniai stalai, ant kurių puikavosi įvairiausi duonos, pyrago pavyzdžiai. Kiekviena tauta turi gilias, šimtmečiais susiformavusias duonos kepimo, jos vartojimo tradicijas, kurios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Tačiau vienas bruožas būdingas visų tautų tradicijoms. Tai didžiausia pagarba duonai, ją neretai sunkiomis gamtinėmis sąlygomis auginantiems žmonėms, kepėjams ir kitų profesijų atstovams, kurių darbščios rankos lydi žemėn išbertą grūdą iki mūsų stalo. Apie tai yra daug patarlių, priežodžių, išminties perlų. Apie juos Duonos šventėje pasakojo, kvietė paragauti savo nacionalinių kepinių, dalinosi jų gaminimo paslaptimis įvairių tautinių bendrijų atstovai.

 
Skaityti plačiau

Maloniai kviečiame į Hanos Vinokur ir Vitalijaus Laptevo koncertą

Typography

Maloniai kviečiame į Hanos Vinokur ir Vitalijaus Laptevo koncertą, kuris vyks 2020 m. vasario 9 d. (sekmadienį)

Tautinių bendrijų namų Renginių salėje (Raugyklos g. 25, Vilniuje). Pradžia 15.00 val.

Skaityti plačiau

Naujasis Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas – prie Lietuvos tautinių bendruomenių kūrimosi ištakų stovėjęs mecenatas

Typography

Kaune 1947 m. gimęs Daumantas Levas Todesas, išrinktas 2020–2024 m. Tautinių bendrijų tarybos pirmininku, yra aktyvus visuomenininkas, kultūros rėmėjas, ilgametis Lietuvos žydų bendruomenės narys, buvęs jos susikūrimo liudininku ir vienu iš iniciatorių 1989 m.

 

Skaityti plačiau

Tradiciniai „Kalėdiniai susitikimai 2020“

Sausio 16 d. Tautinių bendrijų namuose vyko tradiciniai „Kalėdiniai susitikimai 2020“, kuriuose dalyvavo Vilniaus, Lentvario ir Pabradės ikimokyklinių bei bendrojo lavinimo mokymo įstaigų auklėtiniai.

Skaityti plačiau

Žmogus daug nuveikęs Lietuvos kultūrai

Typography

Sausio 9 d. LRT „Sudijoje 50” laidos vedėjas žurnalistas Valentinas Mitė kalbėjosi su Lietuvos azerbaidžaniečių draugijos pirmininku, vertėju Mahiru Gamzajevu. 

Skaityti plačiau

Kalėdiniai susitikimai vaikų lopšelyje-darželyje "Berželis"

Typography
2020 m. sausio 10 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Berželis“ į tradicinius stačiatikių Kalėdinius
susitikimus rinkosi penkių sostinės ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai.
 
Skaityti plačiau

Baltarusių klubo „Siabryna“ šventė

Sausio 10 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje Vilniaus baltarusių klubas „Siabryna“ (pirmininkas Valentin Stech) surengė Kalėdinę vakaronę - „Sviatki“ šventę.

Skaityti plačiau