Šeštoji totorių kūrybinė vasaros mokykla Trakuose

Liepos 5-13 d. Totorių kultūros centras jau šeštą kartą Trakuose surengė Totorių kūrybinę vasaros mokyklą. Joje dalyvavo vaikai ir jaunimas iš Lietuvos (Vilniaus, Visagino, Klaipėdos, Trakų miestų, 40 Totorių ir Nemėžio kaimų), Lenkijos, Latvijos, Krymo, Turkijos – iš viso apie 60 žmonių. Vasaros mokyklos veikloje dalyvavo ir Lietuvos totorių senjorai. Renginys vyko pasakiškoje vietoje Trakų rajone viloje „Ilgai“.

Dalyviams buvo parengta įdomi ir įvairi programa, atsižvelgiant į dalyvių pageidavimus. Mokykla truko 9 dienas ir per šį trumpą laiką Lietuvos totorių vaikai ir jaunimas išmoko daug naujų  kūrinių. Totorių folkloro ansamblio „Ilsu“ dalyviai bei kiti vasaros mokyklos dalyviai buvo mokomi Kazanės ir Krymo totorių bei turkų liaudies dainų ir šokių, groti liaudies instrumentais: styginiu instrumentu „saz“ ir dūdelėmis „kurai“. Visos šitos dainos ir šokiai buvo mokomi tam, kad išmokti ir išsaugoti mūsų protėvių  tradicijas.

Skaityti plačiau

Naujas leidinio "Tautinių bendrijų naujienos" numeris

Typography

Naujas leidinio "Tautinių bendrijų naujienos" numeris.

Skaityti plačiau

Parodos „Tu mano širdyje“ pristatymas

Birželio 6 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje vyko parodos „Tu mano širdyje“ pristatymas.

Paroda parengta vykdant projektą „Tu mano širdyje“. Projektas susideda iš mobilios keliaujančios ekspozicijos ir popietės prie arbatos puodelio, kuomet projekto dalyviai susitinka su bendruomene.

Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į tai, jog meilė, kurios deficitą jaučia tiek sveiki, tiek ir neįgalūs žmonės, yra žmogaus gyvenimo esmė, o socialiai nepalankiose aplinkybėse šis deficitas dar labiau išryškėja.

Ekspoziciją „Tu mano širdyje“ sudaro rankų darbo eksponatai, kurių pagrindinis elementas - įvairiais būdais bei įvairiomis medžiagomis įkūnyta širdies tema. Projekto dalyviai, taip realizuoja savo meilės troškimą, emocinį deficitą, norą išreikšti jausmus. Širdies formos meno kūrinėliai skiriami mylimam žmogui, Mamai, Tėčiui, Tėvynei.

Skaityti plačiau

Hanos Vinokur ir Vygando Kazlausko koncertas

Birželio 4 d. Tautinių bendrijų namuose vyko autorinių dainų atlikėjų Hanos Vinokur ir Vygando Kazlausko koncertas. Atlikėjai savo koncertus dovanoja Tautinių bendrijų namų lankytojams jau antrus metus.

Koncertą pradėjusi Hana Vinokur padainavo savo autorinius kūrinius bei populiarias rusų estradines dainas. Atlikėjas V.Kazlauskas gausiai susirinkusius koncerto žiūrovus džiugino romantiškomis meilės baladėmis,  nostalgiškomis prancūzų dainomis ir savo kūrybos dainomis.

 
Skaityti plačiau

Paroda "Tu mano širdyje"

Typography

Tautinių bendrijų namai kviečia apsilankyti parodoje

"Tu mano širdyje" birželio 3-30 d.

Projekto "Tu mano širdyje" iniciatorius -

Naujosios Vilnios kultūros centras.

Partneriai - VšĮ Dienos centras "Mes esame" ir Vilniaus naujosios Vilnios moksleivių kūrybos namai

Skaityti plačiau

Moksleiviai dalyvavo tarptautiniame anglų kalbos konkurse „National Spelling Bee 2019“

Gegužės 31 d. jau antrą kartą Tautinių bendrijų namuose vyko Lietuvos tautinių mažumų mokyklų moksleivių, dalyvavusių tarptautiniame anglų kalbos konkurse „National Spelling Bee 2019“, finalas. „Spelling Bee” – tarptautinis anglų kalbos konkursas, kurio tikslas – taisyklingai ištarti anglų abėcėlės raides.

2017 m. „Spelling Bee” (angl. „spell” – „ištarti paraidžiui”, „bee” – susirinkimas”) konkursą Vilniuje organizavo Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos anglų kalbos mokytojos Jelena Grigorjeva bei Galina Kurčevskaja. Konkursą finansavo JAV ambasada Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Vilniuje paminėta Lietuvos tautinių bendrijų diena

Typography

Gegužės 21 d. jau šeštą kartą buvo pažymėta Lietuvos tautinių bendrijų diena, kurią kaip atmintiną 2013 m. spalio 15 d. įteisino Seimas. Simboliška, kad iškilmingas minėjimas, kaip ir ankstesniais metais, vyko istorinėje sostinės Rotušėje, menančioje daugiakultūrį, daugiatautį, daugiakonfesinį Vilnių nuo tolimos praeities. Į minėjimą atvyko tautinių mažumų, pilietinių nevyriausybinių, žmogaus teisių organizacijų atstovai, valstybinių institucijų darbuotojai, Vilniuje akredituotų užsienio diplomatinių atstovybių pareigūnai.

 
Skaityti plačiau

Lietuvos totorių istorinės ir kultūrinės sąsajos su Krymu

Typography

2019 m. gegužės 15 d. 16 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, viešą paskaitą „Lietuvos totorių istorinės ir kultūrinės sąsajos su Krymu“ skaitys doc. dr. Galina Miškinienė. Susitikimo metu bus pristatyta bibliotekoje eksponuojama paroda „Krymo totoriai fotografijose“ (XX a. pr.), skirta Krymo liaudies respublikos 100-osioms metinėms.

Skaityti plačiau

Pirmosios Europos Konstitucijos minėjimas

Typography
Skaityti plačiau

Poetės saulė liko...

Balandžio 10 d. Tautinių bendrijų namuose vyko karaimų poetės Julijos Tinfavičienės (1932 – 2014) poezijos ir prozos knygos „Saulė nusileido už Trakų pilies“ sutiktuvės.

Išleisti šį po autorės mirties leidinį pasirūpino vėlionės vyras Romualdas Tinfavičius, taip pat parašęs ne vieną knygą karaimų istorijos, kultūros ir bendruomenės gyvenimo klausimais.

Skaityti plačiau