Koncertas "Muzika sielai"

Rugsėjo 5 d. Tautinių bendrijų namų lankytojams koncertą „Muzika sielai“ dovanojo tarptautinių konkursų laureatė solistė Judita Leitaitė. Dainininkei akomponavo pianistė Mariana Slobodeniouk (Suomija). Koncerto pradžioje skambėjo meilės daina – Edvardo Grygo „Myliu tave“, garsioji Mišelio Legrano daina „Aš lauksiu tavęs“ iš filmo „Šerburo lietsargiai“, kurią J. Leitaitė atliko lietuviškai. Toliau koncerte skambėjo ne tik populiarioji muzika, bet ir per visą solistės dainavimo istoriją sukaupti klasikos šedevrai. Žiūrovų pageidavimu skambėjo ir Karmen arija iš Žoržo Bizė operos „Karmen“.

J. Leitaitė, pristatydama publikai pianistę Marianą Slobodeniouk, pabrėžė, jog jas daugiau kaip 30 metų sieja kūrybinis bendradarbiavimas ir asmeninė draugystė. 1991 m. balandį jos tapo Suomijos pianistų-vokalistų tarptautinio konkurso laureatėmis. Gyvendamos skirtingose šalyse Judita – Lietuvoje, o Mariana –  Suomijoje, jos nuolat organizuoja bendrus koncertus Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Dainininkė vedė meistriškumo kursus Kultūros institute Vaasoje (Suomija),

Koncertinę programą puikiai papildė Juditos mokinio Andrejaus Kovalčuk atliekami muzikiniai kūriniai. Jam akomponavo Jurijus Suchanovas - pianistas, kompozitorius, rašantis kūrinius fortepijonui,  dirbantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. J. Leitaitės dainavimo klasės ir Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos dainininkės Jolantos Stumbrienės bei Audros Dainienės smuiko klasės akomponiatoriumi.

Susirinkusiųjų žiūrovų vardu už puikų koncertą atlikėjams dėkojo Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas prof. Adas Jakubauskas ir Tautinių bendrijų namų direktorė A. Gedaminskienė.

Judita Leitaitė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, dainavimo paslapčių mokėsi Zalcburgo Mozarteum universitete pas žymius vokalo pedagogus Elisabeth Schwarzkopf, Carlo Bergonzi ir Tomą Krausę. Ji dažnai keliauja po pasaulį, dainuoja ne tik lietuviškai, bet ir prancūziškai, rusiškai, itališkai bei kitomis kalbomis, dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose, yra tarptautinių konkursų laureatė. Solistė yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, taip pat JAV, Pietų Afrikoje, Izraelyje, Rusijoje, Skandinavijos šalyse. Daug dėmesio solistė skiria sakralinei muzikai. Ji dažnai gieda bažnyčiose, koncertuoja krikščioniškuose festivaliuose, su koncertinėmis programomis aplanko mokyklas, vaikų, senelių namus, prieglaudas, kalėjimus. Docentė Judita Leitaitė dėsto dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Jos kamerinio dainavimo klasę baigę studentai šiuo metu dainuoja Lietuvos ir užsienio teatruose bei koncertų salėse.

J. Leitaitė už nuopelnus Lietuvos kultūrai 2014 m. apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi, o 2005 m. jai paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2015 m. įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.