Duonos šventė Tautinių bendrijų namuose

Vasario 1 d. Tautinių bendrijų namuose vyko tradicinė Duonos šventė. Į ją atvyko įvairių tautinių bendrijų atstovai, nešini savo tautiniais kepiniais. Daugelis buvo pasipuošę nacionaliniais rūbais.

Šiemet šis renginys vyko tryliktą kartą. Jo organizatoriai suka galvas, kaip padaryti, kad kasmet šventė būtų įdomi ir nepakartojama, o vakaro dalyviai ne tik paragautų daugelio tautų duonos, bet ir išplėstų savo žinias, gal būt patys pamėgintų išsikepti duonos namuose, kaip kažkada darė mūsų močiutės. Ir, reikia pasakyti, jiems tai pavyksta. Pavyzdžiui, pernai buvo daug kalbama apie duonos istoriją, buvo surengta duonos viktorina.

„Šiemet nusprendėme pasiūlyti šventės dalyviams patiekti proginės duonos pavyzdžių. Gyvenime būna daug įvykių, kurie švenčiami. Tai vaiko krikštynos, vestuvės, įvairūs jubiliejai ir kt. Kiekvienoje tautoje šiomis progomis kepama duona, pyragai, kitokie gardėsiai.“, - pradėdama šventę kalbėjo jos vedančioji - Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ pirmininkė, Tautinių bendrijų tarybos narė Lučija Bartkienė.

Savo šventinių tautinių kepinių pavyzdžius pristatė Lietuvos armėnų, baltarusių, graikų, kazachų, latvių, moldavų, rumunų, rusų, ukrainiečių, uzbekų, vengrų, vokiečių, totorių bendruomenių atstovai.

Šventės dalyvius sveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Viktoras Uspaskich, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė, Nepriklausomybės akto signataras Nikolajus Medvedevas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, pirmoji Tautybių departamento direktorė ambasadorė doc.dr. Halina Kobeckaitė.

Šventę organizavo Tautinių bendrijų taryba ir Tautinių bendrijų namai.

Pagrindinis šventės rėmėjas – Tautinių mažumų departamentas prie LRV.