Dainų šventės „Vardan tos...“ atgarsiai Azerbaidžane

Kviečiame susipažinti su informacija apie liepos 6 d. Dainų šventės „Vardan tos...“ dalyvių eiseną, kurioje dalyvavo ir Lietuvos tautinių bendrijų atstovai, patalpinta Azerbaidžano Respublikos žiniasklaidoje. 

Informacinę medžiagą Azerbaidžano žiniasklaidai pateikė Lietuvos azerbaidžaniečių draugijos pirmininkas, Tautinių bendrijų tarybos narys Mahiras Gamzajevas.

 
Skaityti plačiau

Lietuvos tautinių bendrijų atstovai - Dainų šventės dalyvių eisenoje

Liepos 6 d. pirmą kartą šventinėje Dainų šventės „Vardan tos...“ dalyvių eisenoje dalyvavo šalies tautinių bendrijų atstovai.

Eisenoje nuo Katedros aikštės iki Vingio parko kartu su Dainų šventės  dalyviais ėjo Lietuvos armėnų, azerbaidžaniečių, baltarusių, estų, gruzinų, kazachų, latvių, moldavų, totorių, ukrainiečių, uzbekų bendruomenių atstovai.

Skaityti plačiau

Užupio Respublikos konstitucija armėnų kalba

Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos armėnų sąjunga kartu su Užupio Respublikos vyriausybe liepos 5 d. organizavo lentos su Užupio Respublikos konstitucijos tekstu armėnų kalba atidarymo ceremoniją.

Skaityti plačiau

Naujas laikraščio "Lietuvos totoriai" numeris

Typography

Naujas laikraščio "Lietuvos totoriai" numeris

Skaityti plačiau

"100 Lietuvos veidų - sujunkime Lietuvą"

Typography

Liepos 1-ąją Vilniaus rotušės aikštėje 24 lietuvių bendruomenės iš skirtingų pasaulio šalių ir 20 Lietuvos tautinių bendrijų pakvietė sostinės gyventojus ir svečius artimiau susipažinti su savo veikla ir pažiūrėti šventinį koncertą. Pasaulio lietuvių bendruomenė ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės siekė padėti susitikti viso pasaulio lietuviams ir mūsų šalyje gyvenančioms tautinėms mažumoms.

Gausiai susirinkusius šventės dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mes turime net 24 bendrijas iš užsienio ir 20 Lietuvos tautinių bendrijų. Kiekvienas norės, kad jūs juos aplankytumėte, pasidžiaugtumėte tuo, ką jie turi geriausio.Tai pirmoji mūsų Dainų šventės „Vardan tos...“ diena. Labai džiaugiuosi, kad pradedame nuo bendrystės“, - sakė šalies vadovė.

 
Skaityti plačiau

TOTORIŲ KŪRYBINĖS VASAROS MOKYKLOS BAIGIAMASIS KONCERTAS TRAKUOSE

Typography

2018 m. birželio 22-30 dienomis Totorių kultūros centras organizuoja V Kūrybinę vasaros mokyklą. Ji skirta ugdyti jaunąją Lietuvos totorių

kartą, perduoti jai per amžius protėvių sukauptus kultūros klodus. Mokyklėlei talkins pedagogai iš Tatarstano, Krymo ir Turkijos.

Kviečiame Jus į baigiamąjį koncertą, kuris įvyks 2018 m. birželio mėn. 30 dieną 16.00 val.

Skaityti plačiau

Naujas Tautinių bendrijų naujienos numeris

Typography

Naujas Tautinių bendrijų naujienos numeris

Skaityti plačiau

"BALTIJOS AUŠROS" – VILNIUJE!

Birželio 16 d. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose įvyko V-asis Lietuvos ir Baltarusijos tautinių kultūrų festivalis  "Baltijos Aušros" ("Зори Балтии")! Išgyvenimai, įtampa, emocijos liko praeityje... Šį kartą festivalis vyko ne tradiciškai Palangoje, o Lietuvos sostinėje - Vilniuje. Ir ne atsitiktinai! Labai norėjome pradžiuginti Vilniaus gyventojus ir miesto svečius. Festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui!

 
Skaityti plačiau

Antrasis tarptautinis literatūros festivalis „Baltijos gamajūnas“

Birželio 16 d. Tautinių bendrijų namuose Tarptautinė rašytojų ir publicistų asociacija surengė antrąjį tarptautinį literatūros festivalį „Baltijos gamajūnas“.

Atidarydamas festivalį Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos viceprezidentas, Lietuvos skyriaus vadovas Lev Mesengiser pažymėjo, jog šis tarptautinis festivalis skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiu bei kartu siekiama pažymėti ir Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos veiklos Lietuvoje 10-metį.

Skaityti plačiau

Popietė su lietuvių kalba

Birželio 14 d. Tautinių bendrijų namuose vyko renginys, skirtas lietuvių kalbai. Renginyje dalyvavo valstybinės lietuvių kalbos kursų klausytojai, svečiai.

Šiuo renginiu pažymėta valstybinės lietuvių kalbos kursų pavasario sesijos pabaiga. Renginio metu pagerbta kursų mokytoja Aušra Pakalkienė, šių metų birželio 17 d. pažyminti jubiliejinį gimtadienį.

Renginio pradžioje kursų klausytoja Vera Preis, atvykusi į Lietuvą iš Rusijos, padainavo lietuvių liaudies dainą „Palinko liepa šalia kelio“. Daina dar kartą priminė susirinkusiems, kad birželio 14-ąją dieną mūsų šalyje pažymima Gedulo ir vilties diena, kuomet Sovietų Sąjunga pradėjo masinius Lietuvių žmonių trėmimus į Sibirą. Kursų klausytoja Nelli Zhangalova, atvykusi į Lietuvą iš Kazachstano, atliko A.Makejevo dainą „Tas ilgas kelias namo“.

Skaityti plačiau