Susitikimas su rumunų poete Ana Blandiana

Susitikimas su rumunų poete Ana Blandiana

2018 m. rugsėjo 18 d. 18 val. Venclovų namai-muziejus kviečia į susitikimą su viena įžymiausių rumunų poečių Ana Blandiana ir poetu, profesoriumi Tomu Venclova.

Rumunijoje Blandianos kūryba yra tapusi etinio sąmoningumo, rezistencijos simboliu. Jai ilgai buvo trukdoma spausdinti savo kūrybą dėl tėvo veiklos. Poetės kūrybinio kelio pradžia – 1959 m. Nuo to laiko išleista keturiolika poezijos knygų, dvi apsakymų, septyni esė rinkiniai ir viena novelė. Blandianos kūryba išversta į 25 kalbas ir įtraukta į 47 poezijos ir prozos rinkinius.

Skaityti plačiau

Koncertas Piotro Leščenko 120-osioms gimimo metinėms paminėti

Rugsėjo 16 d. Tautinių bendrijų namų renginių salėje asociacija „New format“ surengė koncertą, skirtą populiaraus XX a. dainininko, šokėjo ir artisto Piotro Leščenko 120-osioms gimimo metinėms pažymėti.

 
Skaityti plačiau

Totorių vaikų piešinių paroda „Aš myliu Lietuvą”

Rugsėjo 11 d. Tautinių bendrijų namuose vyko Totorių kultūros centro (vadovė Almira Parmaksizoglu) vaikų piešinių parodos „Aš myliu Lietuvą”, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, pristatymas.

 
Skaityti plačiau

Nadija Neporožnia (1948–2004)

Nadija Neporožnia (1948–2004) – Lietuvos ir Ukrainos visuomeninė veikėja, literatė, vertėja, kalbininkė, Lietuvos ukrainistų asociacijos įkūrėja, Ukrainos rašytojų sąjungos ir Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

Skaityti plačiau

Koncertas "Mylėti Tave"

Typography

Maloniai kviečiame į Dueto 2FM koncertą "Mylėti Tave...", kuris vyks 2018 m. rugsėjo 15 d. (šeštadienį) Tautinių bendrijų namų Renginių salėje (II aukštas). 

Autorinių dainų atlikėjai Hana Vinokur ir Vygandas Kazlauskas pristatys naują koncertinę programą.

Koncerto pradžia 15.00 val. 

 

Skaityti plačiau

Tarptautinė paroda „Kalbos ir literatūros keliais“

Typography

Tarptautinė paroda „Kalbos ir literatūros keliais“ Literatūriniame A. Puškino muziejuje

Rugsėjo 8 d. 13 val. Literatūriniame A. Puškino muziejuje (Subačiaus g., 124) vyks tarptautinės šešių muziejų parodos „Kalbos ir literatūros keliais“ atidarymas.

Paroda papasakos apie poetus, padariusius įtaką nacionalinės literatūros ir kultūros formavimuisi: Donelaitį, Rainį, Puškiną, Mickevičių, Maironį, Kupalą, ir apie kaimyninių tautų literatūrinius ryšius.

 

Skaityti plačiau

Asociacijos "Dačija" šventinis renginys

Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ (pirmininkė Lučija Bartkienė) nariai Kalbutiškėse (Dusetų sen, Zarasų raj.) bendrijos nario architekto Vasile Lupu sodyboje minėjo Moldovos Respublikos Nepriklausomybės dieną (minima - rugpjūčio 27 d.) bei Rumunų kalbos dieną (minima - rugpjūčio 31 d.).

Šventėje kartu su bendrijos nariais, jų šeimų nariais, atvykusiais iš Kauno, Vilniaus, dalyvavo ir Moldovos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Serghej Mihov bei kiti ambasados darbuotojai.

 
Skaityti plačiau

Lietuvos Kariuomenė lankėsi Tautinių bendrijų namuose

Typography

2018 08 24 Tautinių bendrijų namuose lankėsi atstovai iš Lietuvos Respublikos Karinių pajėgų.

Skaityti plačiau

Baltijos kelią prisimenant

Typography

Pateikiame Lietuvos tautinių bendrijų ir Tautinių bendrijų namų archyve sukauptą informacinę medžiagą apie Baltijos kelią – 1989 m. rugpjūčio 24 d. laikraštyje „Vakarinės Naujienos“ išspausdintus Jadvygos Godunavičienės ir Tatjanos Petrovos straipsnius

Skaityti plačiau

Koncertas „Žydinčios vasaros fantazijos“

Rugpjūčio 14 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje vyko koncertas „Žydinčios vasaros fantazijos“. Kaip ir tikėjomės, salė buvo pilna žiūrovų. Ir tai suprantama, juk ne dažnai turime galimybę klausytis tokių atlikėjų, kaip Tarptautinių konkursų laureatė smuikininkė Eugenija Miklaševskaja, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Aleksas Knut, Lietuvos nusipelnęs artistas smuikininkas Borisas Traubas. Žiūrovus maloniai nustebino jaunasis dainininkas Deimontas Raščinskas, atlikęs lietuvių liaudies dainas bei rusų romansus. Šiltų aplodismentų nusipelnė ir solistas Jonas Bukėnas ir smuikininkas Jokūbas Račiūnas.

 
Skaityti plačiau