Tarptautinė paroda „Kalbos ir literatūros keliais“

 

Tarptautinė paroda „Kalbos ir literatūros keliais“ Literatūriniame A. Puškino muziejuje

Rugsėjo 8 d. 13 val. Literatūriniame A. Puškino muziejuje (Subačiaus g., 124) vyks tarptautinės šešių muziejų parodos „Kalbos ir literatūros keliais“ atidarymas.

Paroda papasakos apie poetus, padariusius įtaką nacionalinės literatūros ir kultūros formavimuisi: Donelaitį, Rainį, Puškiną, Mickevičių, Maironį, Kupalą, ir apie kaimyninių tautų literatūrinius ryšius.

Paroda „Kalbos ir literatūros keliais“ skirta Kultūrinio paveldo metams Europoje paminėti. Tarptautinį projektą bendrai įgyvendino šeši muziejai iš penkių valstybių: Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus (Kaliningradas, Rusijos Federacija), Literatūrinis A. Puškino muziejus (Vilnius, Lietuvos Respublika), Maironio lietuvių literatūros muziejus (Kaunas, Lietuvos Respublika), Valstybinis Jankos Kupalos literatūrinis muziejus (Minskas, Baltarusijos Respublika), Adomo Mickevičiaus lenkų literatūros muziejus (Varšuva, Lenkijos Respublika) ir Memorialinių muziejų asociacija (Ryga, Latvijos Respublika).

Projekto tikslas: kultūrinio palikimo išsaugojimas, tyrimas ir populiarinimas, taip pat mokslinių ir kultūrinių ryšių stiprinimas. Pagrindinė projekto tema – 200-asis Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ pirmosios publikacijos jubiliejus, projekto iniciatorius – Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus, kurio filialas yra Donelaičio muziejus.

Projektas įgyvendinamas visus 2018 metus. Gegužės 4 dieną paroda „Kalbos ir literatūros keliais“ buvo atidaryta Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejuje, liepos 3 d. – Rainio ir Aspazijos vasarnamyje Jūrmaloje, rugpjūčio 8 d. – Adomo Mickevičiaus lenkų literatūros muziejuje Varšuvoje, rugsėjo 8 d. paroda bus atidaryta Literatūriniame A. Puškino muziejuje Vilniuje, spalio 4 d. – Valstybiniame Jankos Kupalos literatūriniame muziejuje Minske, spalio 19 d. – Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune