Paminėjo Tarptautinę toerancijos dieną

Lapkričio 16 d. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje vykusiame Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamame renginyje paminėta Tarptautinė tolerancijos diena. Jame dalyvavo tautinių bendrijų, valstybinių institucijų, užsienio šalių diplomatinių atstovybių, visuomenės atstovai. Renginį organizavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas S. Skvernelis, kreipdamasis į susirinkusius, pažymėjo, kad Lietuvos istoriją kūrė tūkstančiai skirtingų tautybių, konfesijų ir socialinių grupių atstovų. Premjeras padėkojo už prasmingus darbus Lietuvai, pažymėjo, kad ši Vyriausybė visada rems Tautinių mažumų organizacijas, jų iniciatyvas, padedančias puoselėti ir saugoti tautinę savimonę, tarpusavio ryšį.

Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė savo kalboje pabrėžė būtinumą stiprinti toleranciją, ugdyti pagarbą įvairioms kultūroms, kurios turtina mūsų gyvenimą.

Didelė grupė tautinių bendrijų atstovų apdovanota Tautinių mažumų departamento prie LRV apdovanojimais, Ministro Pirmininko S. Skvernelio Padėkos raštais.

Renginio dalyviams koncertavo operos solistas Rafailas Karpis.

1995 m. UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena ir priėmė Tolerancijos principų deklaraciją. Joje, be kita ko, pažymima, kad visi žmonės nuo gimimo yra skirtingi, bet turi vienodas teises.

2013 m. Lietuvos Respublikos Seimas į Atmintinų dienų sąrašą įtraukė lapkričio 16-ąją ir įteisino kaip Tarptautinę tolerancijos dieną.