M. K. Čiurlionio namuose atidaryta A.Lukjanovo tapybos darbų paroda „Dialogas su Čiurlioniu”

Gegužės 24 d. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje atidaryta Aleksandro Lukjanovo (1930-2006) tapybos darbų paroda „Dialogas su Čiurlioniu”. Parodos atidaryme dalyvavo ir kalbėjo dailininko dukra Jana Lodeholm (Švedija), Latvijos I. Kozakevič tautinių kultūrų bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas, Latvijos armėnų kultūros draugijos vicepirmininkas, Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijos profesorius dr. Raffi Charadžanian, M.K. Čiurlionio namų Vilniuje direktorius prof.  Rokas Zubovas,  menotyrininkas Saulius Pilinkus.

Koncertinėje atidarymo dalyje M.K. Čiulionio, S. Rachmaninovo, A. Belovo kūrinius atliko pianistai Raffi Charadžanian, Sonata ir Rokas Zubovai.  

Taip M.K.Čiurlionio namai eksponuojamą parodą „Aleksandras Lukjanovas. Dialogas su Čiurlioniu“ pristato savo internetiniame puslapyje:

„Latvijos dailininkas Aleksandras Lukjanovas gimė ir studijavo Maskvoje, o nuo 1954 metų gyveno ir kūrė Rygoje. Apibendrinant penkiasdešimties metų dailininko kūrybą, galima teigti , kad svarbiausia jo darbuose – siekis perteikti žmogaus būties santykį su pasauliu. Labai įvairia stilistika, dažnai priginalia technika atlikti A. Lukjanovo darbai kito nuo psichologiškai aktyvių portretų ir išraiškingų peizažų iki simbolizmo dvasia sukurtų abstrakčių kompozicijų-vizijų, siekiančių atskleisti giluminius minties ir vaizdinio saitus. Dailininkas neapsiriboja klasikiniu realizmu, jo darbuose gausu ekspresionizmo, simbolizmo ir abstrakcionizmo apraiškų.

Parodoje ekspunuojami dvylika dailininko tapybos darbų, pristatnčių skirtingus jo kūrybos laikotarpius. Šiuos darbus parodai paskolino Latvijos I. Kozakevič tautinių kultūrų bendruomenių asociacija, o pristatyti į Vilnių padėjo Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje.

Svarbiausias parodos akcentas – 1975 metais oroginalia dailininko technika sukurtas tapybos darbas „Čiurlionio portretas“, skirtas didžiojo Lietuvos genijaus 100-ųjų gimimo metinių progai. Šis Vilnių iš Švedijos pasiekęs kūrinys – tai neįkainuojamas dailininko dukters dovana Čiurlionio namams. A.Lukjanovo darbai Lietuvoje eksponujami pirmą kartą, ši paroda, pristatanti gretimoje valstybėje gyvenusio ir dirbusio įstabaus dailininko kūrybą, tai jo sapnų vizijos, pabuvoti Lietuvoje – išsipildymas“.

Parodos partneris - Latvijos I. Kozakevič tautinių kultūrų bendruomenių asociacija.

Su minėta asociacija Tautinių bendrijų namai bendradarbiauja jau daugiau kaip penkiolika metų. Džiaugiamės, jog mūsų kolegos ir bendraminčiai iš Latvijos padovanojo puikią parodą mūsų šalies gyventojams. Paroda veiks M.K.Čiurlionio namuose iki 2018 m. birželio 14 d.

Parodos rėmėjai: Lietuvos kultūros ministerija ir Latvijos Respublikos kultūros ministerija.