Lietuvos estų draugijos vaikai mokėsi tapyti ant vandens

Balandžio 8 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje Lietuvos estų draugijos (pirmininkė Liia Urman) sekmadieninė mokykla savo auklėtiniams organizavo edukacinius užsiėmimus – tapyba ant vandens (EBRU). Užsiėmimus vedė šio meno Lietuvoje pradininkė mokytoja Irma Treinavičienė.

Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu, vėliau išplito po visą pasaulį, įgavo skirtingus pavadinimus (Ebre – „pelėsinis popierius“ Senovės Kinijoje, Abru – „Vandens veidas“ Centrinėje Azijoje bei dar daug kitų). Apie XVI a. išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma UNESCO kultūros paveldo.

Užsiėmimo pradžioje mokytoja supažindino su šio meno kūrimo medžiagomis, įrankiais, parodė, kaip išgauti įvairius ornamentus, norimą foną. Ji pabrėžė, jog užsiėmimuose naudojami originalūs, natūralūsaugalinės kilmės dažai, specialūs teptukai, lazdelės, vandens šukos, ruošiamas specialus jūros dublių ir vandens augalų mišiniu tirštintas vanduo.

Vėliau kiekvienas dalyvis, pasitardamas su mokytoja, tapė savo kūrinį ir pakankamai sėkmingai jį nuimdavo ant popieriaus. Išdžiuvę darbeliai buvo atsargiai parengti transportavimui ir, tikimės, papuoš jaunųjų dailininkų namus.