"BALTIJOS AUŠROS" – VILNIUJE!

Birželio 16 d. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose įvyko V-asis Lietuvos ir Baltarusijos tautinių kultūrų festivalis  "Baltijos Aušros" ("Зори Балтии")! Išgyvenimai, įtampa, emocijos liko praeityje... Šį kartą festivalis vyko ne tradiciškai Palangoje, o Lietuvos sostinėje - Vilniuje. Ir ne atsitiktinai! Labai norėjome pradžiuginti Vilniaus gyventojus ir miesto svečius. Festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui!

Koncertinę festivalio programos dalį atidarė poetė Greta Fedorčenko, jausmingai ir išraiškingai perskaičiusi savo eilėraštį "Lietuvos kraštas!". Festivalyje dalyvavo talentingi kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų bei svečiai iš užsienio -  liaudies folkloro ansamblis  „Tuteišaja Šliahta“  iš Minsko, Baltarusijos. Iš viso dalyvavo daugiau kaip 150 žmonių. Dauguma jų –  vaikai ir jaunimas.

Pirmą kartą festivalyje dalyvavo puikūs tautiniai kolektyvai: baltarusių dainos ansamblis "Ranica", vadovė Regina Dmukhovskaja (Šalčininkai), muzikos vadovas Pranciškus Mickevičius (Šalčininkai), ukrainiečių folkloro ansamblis "Kaluna", vadovė Marina Betina (Visaginas), dainų ansamblis "Zabava", vadovė Natalija Efimova (Trakai) bei žydų dainų ir šokių ansamblis "Faerlech'', vadovas Michailas Jablonskis (Vilnius). Savo meistriškumą demonstravo baltarusių dainos ansamblis "Svitanak", vadovė Jelena Pisčikienė (Visaginas), lenkų ansamblis "JAWOR", vadovė P. Lisovska ir Elita Sinkevič (Vilnius),  rusų dainos ansamblis "Zorenki", vadovė Natalija Grudzinskienė (Vilniaus"Ateities" mokykla), taip pat solistai Asma Cibulskienė ir Alikas Melichas. Festivalio puošmena - šokių ansambliai "Fantazija", vadovė Inga Gureeva bei du Grigiškių kultūros centro vaikų ansambliai, kuriems vadovauja Rima Šimkuvienė (Vilnius).

Festivalyje be dainų ir šokių kolektyvų pasirodymų vyko ir Baltarusijos bei Lietuvos menininkų darbų paroda. Savo darbus eksponavo Natalija Babelčius, Svetlana Ovinova, Rima Rusinova, Valia Vaitkuvienė (Lietuva) ir Ales Suša (Baltarusija). Šios tarptautinės parodos organizatorė menininkė – Natalija Babelčius.  Paroda veiks dar dvi savaites.

Tokio didelio masto festivalis nebūtų įvykęs be Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybės  paramos!    

Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos Respublikos Seimo narei Onai Valiukevičiūtei, kuri nuolat palaikė mus ir padėjo organizuoti festivalį! Seimo narės vardu buvo įteikti padėkos raštai visiems festivalio dalyviams.                                                                                                  

Dėkoju visiems šio nuostabaus renginio dalyviams bei svečiams iš Minsko už dalyvavimą, originalumą ir profesionalumą, taip pat dėkoju visiems žiūrovams, kurie negailėjo ovacijų. Dėkoju nuostabiems vedėjams Valerijai Litvinovai, Sergejui Šabodalovui ir Borisui Šesternikovui, kurie nejausdami laiko tėkmes  visą savo energiją išliejo vesdami festivalį! Ir, žinoma, dėkoju populiariausiam savaitraščiui "Obzor", kurie nepamiršta mūsų, rašo apie mus ir viešina mus!

Asociacijos  «New format»  prezidentė Nina Šesternikova