Projekto „Garsūs litvakai iš Vilnia“ parodos atidarymas ir koncertas

Rugsėjo 28 d. Vilniaus lenkų kultūros namuose vyko projekto „Garsūs litvakai iš Vilnia“ parodos atidarymas ir koncertas.  Projekto organizatoriai VšĮ Europos demokratijos plėtros centras (direktorė Julija Mackevič) ir Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcinis centras (direktorė Reiza Zinkevičienė).

Renginio žiūrovai galėjo susipažinti su Vilniaus lenkų kultūros namų foje eksponuojamais 16 parodos stendų, kuriuose pristatomos visame pasaulyje įžymių menininkų – litvakų – biografijos, nuotraukos, jų kūrinių reprodukcijos.

Renginys tęsėsi salėje. Koncertinę programą pradėjusi Julija Mackevič, pasidžiaugė, jog projektas susilaukė palaikymo bei didelio visuomenės dėmesio. Ji padėkojo projekto partneriams - Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcinio centro koletyvui už turiningą bendradarbiavimą. Tautinių mažumų departamento Ryšių su tautinėmis bendrijomis vyriausioji  specialistė Aušra Šokaitienė pagarsino Departamento direktorės Vidos Montvydaitės sveikinimą renginio dalyviams. Julija  Mackevič informavo, jog paroda „Garsūs litvakai iš Vilnia“ keliaus per Vilniaus miesto mokyklas, taip sudarant galymybes jaunajai vilniečių kartai nuodugniau susipažinti su litvakų indėliu į Lietuvos ir viso pasaulio kultūrą.

Koncertinėje programoje dalyvavo Žydų dainų ir šokių ansamblio „Fajerlech“ kolektyvas, Ilja Vatkin su grupe „Kupė“, solistai: Michail Filipov, Aleksandras Ogureckis, Leonid Zinkevič, Marija Duškina ir kt.